Розділ Культура

У Шепетівці втретє відбулись краєзнавчі читання

Автор 10 листопада 2018, 02:07

9 листопада в музеї Миколи Островського, що у Шепетівці, відбулися ІІІ Краєзнавчі читання «Усна історія як метод дослідження історичного краєзнавства», які стали вже доброю традицією для краєзнавців та науковців нашого регіону.

Метод усної історії сьогодні набуває особливої актуальності, коли кількість живих свідків та учасників історичних подій минулого щодня зменшується. Усна історія зберігає свідчення, які з часом можуть бути втрачені назавжди. 


Реклама: Хочеш купити квартиру з фундаменту, але боїшся прогоріти? На сайті "Пікато" ти зможеш знайти список надійних забудовників з повною інформацією про них. Окрім цього по кожному забудовнику ведеться база будівництв, де ви можете ознайомитись із роботою забудовника "в ділі".


Розпочався захід в краєзнавчому відділі музею з вшанування пам’яті Лукашенка Олександра Леонідовича, знаного на Шепетівщині краєзнавця та дослідника.

В роботі читань взяли участь науковці з Шепетівки, Нетішина, Славути, Полонщини, Черкащини, які представили власні дослідження, де використовуються матеріали усних спогадів, розповідей, інтерв’ю.

Найбільше уваги було приділено темам: голодомор 1932-33 рр., людські долі в історичних процесах ХХ століття, подіям Революції Гідності.

Почуття поваги до минулого, історичної причетності та відповідальності за нього притаманне кожній людині. Споглядаючи та вивчаючи минуле, ми дивимося у майбутнє.

Дослідження історії регіону, безумовно, сприятиме процесу збору та обробки усних джерел, а головне, надасть можливість зберегти частину народної пам’яті у процесі накопичення матеріалів для подальших досліджень загалом.

Нагадаємо, перші краєзнавчі читання відбулись у Шепетівці 11 листопада 2016 року, а другі відбулись 9 листопада минулого року. За посиланнями ми можете прочитати про їх перебіг та підсумки. Ідея проведення заходу належить В'ячеславу Сміховському, яку підтримали Спілка краєзнавців Хмельниччини та Шепетівський міський осередок Національної спілки краєзнавців України.

Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського

Останнє редагування 10 листопада 2018, 03:49
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:14 11/11/2018
    @Наталія З науковим збірником цієї конференції хоча б в електронному форматі можна ознайомитись? Коли і на яких умовах?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:12 10/11/2018
    Віктор Морозов, в таких заходах головним є не кількість, а якість. Багато з тих, хто надіслав свої дослідження на читання, не змогли приїхати, але їх статті теж увійдуть до наукового збірника конференцій.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 18:42 10/11/2018
    @Віктор Морозов Краще 15 особистостей, ніж 200 бюджетників, пригнаних "під патронатом міської ради".
  • Цей коментар не опублікований.
    · 16:46 10/11/2018
    Скільки осіб взяло участь в читаннях? Судячи з опублікованих фотографій до 15 чоловік. Нетішин, Славута, Полонне, Черкаси , звісно, Шепетівка - локація учасників читань. І ВСЬОГО 15 чоловік?! Це нормально?!!! Коли таки "читання" не цікавлять громадськість, тоді який сенс їх проводити? Щось тут не так, дорогі мої земляки...
0
репостів
0
репостів