Розділ Культура

Петро Билина презентував у Шепетівці свою книгу

Автор 18 серпня 2018, 01:03

Вчора у Шепетівському міському будинку культури відбулась презентація книги „Війна триває. Стань переможцем!" бійця добровольчого батальйону „Золоті ворота" Петра Билини. Автор називає ще цей твір, як нотатки на полях російсько-української війни.

Аудиторія заходу складалася із представників міської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, військовослужбовців, працівників міських бібліотек, місцевих мас-медіа та інших небайдужих шепетівчан.

Петро у своєму виступі піднімав важливі питання національної мови, самосвідомості, питання виховання в кожному з нас громадянина та носія української державності. Він розповів про процес написання нотаток, про його перебування протягом 2014-2016 років в складі добровольчого батальйону на сході України. 

Презентована книга - це вже друге видання, яке вийшло друком у видавництві „Український пріоритет".

Як зазначає автор книги: „Це не спогади-мемуари, це нотатник." Петро Билина розповів, що на війні постійно носив у правій кишені із собою маленький нотатник, кулькову ручку, окуляри і записував все, що справляло на нього враження, датував події і свої роздуми над ними. Потім переписав всі відомості в окремий зошит, а згодом почав працювати над електронною версією рукопису, надаючи форму змісту.  Так і виникла ідея видати книгу.

"Ця книга - це перша частина моїх нотаток, які датуються 01.08.2014 - 31.08.2015 роками. Коли перше видання пішло до друку, я продовжував службу. Тож у мене назбиралось матеріалу і для другої частини", зауважив письменник, який під час військової служби мав позивний „Холодний".

Родзинкою книги є те, що вона, за переконаннями автора, написана згідно українського "розстріляного" правопису 1929 року.

Свою тягу до письменницької діяльності автор пов'язує з бібліотеками. З дитинства цікавився історією і був постійним читачем бібліотеки, а в дорослому віці став активним членом історичного клубу, де працює і зараз.  

Петро Билина  закінчував службу в 2016 році на блокпості у с. Нова Астрахань. За словами автора, вільний час військові проводили за різними заняттями: хтось робив силові вправи, хтось залицявся до місцевих дівчат, а дехто вживав алкоголь. А сам Петро відвідував сільську бібліотеку.

Наразі письменник проводить короткі презентації по Україні і готує до друку продовження книги.

Міський голова Михайло Полодюк подякував Петру Билині за візит до Шепетівки, за цікавий діалог із аудиторією та в знак пам’яті про приїзд до нашого міста вручив автору нотаток Подяку Шепетівської міської ради та квіти.

0
репостів
0
репостів