Розділ Культура

Музеї пропаганди запрошує на виставку «Століття нескорених»

Автор 12 жовтня 2022, 22:32

На цьому тижні у Музеї пропаганди говорять про визначні історичні події та їх учасників, які відіграли важливу роль у державотворенні та здобутті незалежності України. Простежити здобутки минулого та сучасного, дізнатися українську історію без радянсько-російської пропаганди можна у 20 стендах виставкого проєкту «Століття нескорених», який експонується у Музеї пропаганди у співпраці з Національним музеєм Революції Гідності.

Виставка розповідає про ХХ століття в Україні, а саме про сторічний період боротьби українців за державність, демонструє особливості визвольного руху, унікальні риси спротиву, зокрема засоби, яких вимагала боротьба у різні часи.

«Століття нескорених» — століття двох світових воєн, важкої боротьби за незалежність, ідентичність і право на життя, століття незламності. Але російська пропаганда не змогла не зачепити цей період і своїми методами міфологізувала та перекрутила історичні факти про український національно-визвольний рух. Тож, щоб спростувати їх наративи, продемонструвати причинно-наслідкові зв'язки процесу державотворення у ХХ ст., був створений виставковий проєкт.

Як зазначає один з авторів "Століття нескорених" Ольга Сало:

«Ідея виставкового проєкту в тому, щоб показати, що Революція Гідності – це продовження попередньої боротьби за незалежність, яка почалася на початку 20 століття. Завдання було показати Євромайдан і Революцію Гідності як реалізацію здобутого досвіду».

Виставка «Століття нескорених» триватиме до 20 жовтня у постійній експозиції у Музеї пропаганди. Завдяки такому розташуванню відвідувачі можуть прослідкувати об’єктивну історію української національно-визвольної боротьби ХХ століття та методи радянської пропаганди, якими міфологізували та перекручували історію українства останніх 100 років.

0
репостів
0
репостів