Нагадаємо, що знак встановили 26 травня 2019 року з нагоди 140-річчя від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри.
Як повідомляв щоденник інформаційного бюро Армії УНР «Дзвін» від 24 квітня 1919 року «В суботу 19 квітня пізно вечері Головний Отаман разом з заступником Голови Ради Міністрів, Народним міністром юстиції Дмитром Лівицьким, виконувачем обов’язки військового міністра Григорієм Сиротенком, заступником міністра земельних справ Аркадієм Степаненком і двома представниками від президії Трудового конгресу від’їхали на Шепетівський фронт, аби разом з козаками провести свято Великодня».
Оскільки візит Головного отамана у Шепетівку припав на Великдень, 20 квітня 1919 року, за повідомленням газети усі високоповажні гості зранку були присутні на богослужінні в церкві.
Спочатку Симон Петлюра виступив перед військовими підрозділу 14-го Миргородського полку, який перейшов на сторону військ УНР. Потім попрямував у центр Шепетівки, в районі нинішнього скверу на вулиці Судилківській. І при вході до Архангело-Михайлівської церкви привітав бійців 3-го Січового полку з Великоднем та вручив подарунки. Також він закликав місцеве населення вступати до військ УНР. З натовпу зголосилося 5–6 чоловік, які записалися в добровольці. На торговому майдані він закликав вступати до війск УНР і пригадував слова Тараса Шевченка.
Представники уряду та члени Трудового конгресу у своїх промовах дякували військовим, за ті жертви, які вони несуть на користь України. З Шепетівки Симон Петлюра і супроводжуючі його діячі Української Народної Республіки вирушили на станцію Хролин та Полонне.
17 серпня 1919 року Головний отамана військ Української Народної Республіки Симон Петлюра, в чергове відвідав наше місто, що підтверджується статтею в щоденній газеті «Україна», від 22 серпня 1919 року, №11.
Відповідно до публікації на станцію Шепетівка-Подільська прибув Симон Петлюра в супроводі своїх осавулів Олександра Даценко й Беня. В цей час начальник стрілецької дивізії Роман Сушко з начальником штабу, доповіли Головному Отаману про стан на фронті.
На станції Шепетівка отаман Андрій Мельник і начальник Штабу полковник Марко Безручко, також інформували Симона Петлюру про стан речей у війську. Далі він оглянув бронепотяг «Вільна Україна», який прибув на станцію Шепетівка. Після чого поїхав у Проскурів.
Останній підтверджений факт перебування Симона Петлюри у Шепетівці фіксується 6 грудня 1919 року. Потяг у складі одного паровоза та одного вагона із Симоном Петлюрою прибув на залізничну станцію Шепетівка. На вокзалі ротмістр Юрій Потоцький організував Головному отаману військ УНР відпочинок. Далі Симон Петлюра з шепетівської платформи відбув для проведення переговорів з Юзефом Пілсудським.