Шепетівчанка вкрала у пенсіонерки «її заощадження на випадок смерті»

Автор Дата07 жовтня 2021
Шепетівчанка вкрала у пенсіонерки «її заощадження на випадок смерті» depositphotos.com

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області визнав 40-річну шепетівчанку винуватою у крадіжці, поєднаній з проникненням у житло, вчиненій повторно (частина 3 статті 185 Кримінального кодексу України) та призначив їй покарання у виді 3 років позбавлення волі. А також повністю задовольнив цивільний позов потерпілої: стягнув з обвинуваченої на її користь 8500 гривень майнової та 10 000 гривень моральної шкоди, 20 000 гривень витрат на правничу допомогу адвоката.

Крадіжка, про яку йдеться у вироку, сталася серед дня 2 лютого 2021 року в с. Судилків Шепетівського району. Через незамкнені на замок двері жителька Шепетівки зайшла до хати 83-річної місцевої жительки. Зрозумівши, що її ніхто не помітив, у вітальні в меблевій стінці взяла зошит, в якому пенсіонерка зберігала 8500 гривень, поклала його до кишені разом з грошима й пішла.  

У судовому засіданні вона підтвердила, що взимку заходила до знайомої у с. Судилків, аби спитати, чи та не продає картоплю. Проте, коли зрозуміла, що господині вдома немає, скористалася незамкненими дверима й зайшла до будинку, звідки вкрала гроші. Цивільний позов не визнала й шкоду досі не відшкодувала. Але сказала, що у вчиненому щиро кається й просить суворо не карати, бо має двох неповнолітніх дітей.

Потерпіла розповіла, що того дня якраз мила посуд у літній кухні, як почула гавкіт собаки. Коли вийшла на поріг, побачила, як з її будинку виходять обвинувачена з незнайомою їй жінкою ромської національності. На запитання, що вони робили у будинку, та кинула, мовляв, хотіли купити картоплю, й швидко утекли. У хаті літня жінка побачила сліди пошуків та пропажу: з полиці зник зошит, в якому вона зберігала 8500 гривень – «її заощадження на випадок смерті».

При призначенні покарання суд врахував, що шепетівчанка неодноразово судима, цей злочин вчинила під час розгляду ще одного кримінального провадження щодо неї у суді, не відшкодувала завданих збитків, не працювала, однак за місцем проживання характеризується позитивно, має двоє неповнолітніх дітей.

Обставиною, яка пом'якшує їй покарання, суд визнав щире каяття. А такою, що обтяжує – вчинення кримінального правопорушення щодо особи похилого віку.

«Наявність обставини, яка пом'якшує покарання (обвинуваченій – авт.), її позитивна характеристика, наявність у неї двох неповнолітніх дітей дають суду підстави призначити їй покарання у виді позбавлення волі на мінімальний строк, передбачений у санкції ч. 3 ст. 185 КК України», – зазначає суд.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

За повідомленням пресслужби суду

Останнє редагування 07 жовтня 2021

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением