Перед судом постане мисливець, який вбив червонокнижного лося

До Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області надійшов обвинувальний акт стосовно жителя Шепетівського району, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 248 (порушення правил полювання, полювання на звірів, що занесені до Червоної книги України) Кримінального кодексу України.

Досудовим слідством встановлено, що 13.03.2021 року, обвинувачений, маючи у власності мисливську гладкоствольну рушницю із відповідним дозволом на право її носіння та зберігання, достовірно знаючи про заборону полювання в даний період часу, взявши вказану рушницю із набоями до неї, пішов у ліс, де здійснив два прицільних постріли та у такий спосіб вполював самця «лося європейського» віком близько трьох років, який включений до переліку видів тварин, що занесені до Червоної книги України із категорією вразливий, від чого останній загинув.

В результаті незаконних, протиправних та умисних дій обвинуваченого державним інтересам у галузі раціонального використання й відтворення диких звірів, в особі Державного підприємства «Шепетівське лісове господарство», завдано матеріальних збитків на суму 130000 гривень.

13 березня протиправні дії на території Шепетівського лісгоспу помітив мисливствознавець підприємтва. Він і звернувся до поліції із повідомленням про те, що в мисливських угіддях поблизу с. Червоний Цвіт виявлено сліди крові та шерсті, схожої на лосину. Спільно з єгерями на місце події тоді невідкладно виїхали працівники Шепетівського районного управління поліції. Сліди від гужової підводи, на якій вивозили тушу тварини привели правоохоронців до господарства 38-річного жителя Червоного Цвіту, де якраз йшла розробка туші.

Санкція ч. 1 ст. 248 КК України передбачає призначення покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років.

За повідомленням пресслужби суду

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением