Шепетівчанка за крадіжки щиро розкаялась та отримала іспитовий строк

Полонський районний суд визнав винною 22-річну жительку м. Шепетівка у крадіжці, поєднаній з проникненням у житло, вчиненій повторно (частина 3 статті 185 Кримінального кодексу України), й призначив їй покарання у виді 4 років позбавлення волі. Проте звільнив від його відбування з випробуванням на іспитовий строк – 3 роки.

За вироком, удень 21 січня цього року молода жінка приїхала автомобілем до с. Червоне Шепетівського району (колишній Полонський район) під приводом – купити в місцевих жителів пір’я птиці та волоські горіхи. Однак, прийшовши до одного з будинків, вона представилася господарю працівницею РЕСу. Пенсіонер, нічого не підозрюючи, впустив псевдоенергетика до будинку. Залишившись без нагляду, та вкрала з шафи гаманець з 3000 гривень.

27 січня під приводом придбання горіхів обвинувачена прийшла на подвір’я будинку в с. Прислуч Шепетівського району (колишній Полонський район). Не заставши господарів удома, знайшла ключ від помешкання, відчинила двері й зайшла всередину. З будинку жінка винесла гроші й золоті вироби на суму понад 66 тисяч гривень.

У судовому засіданні обвинувачена свою вину у крадіжках визнала повністю. Запевнила, що пенсіонерові повернула викрадені 3 тисячі гривень, іншій потерпілій збитки відшкодувала частково – 19 тисяч гривень.

Добровільне повне і часткове відшкодування шкоди, а також – щире каяття й активне сприяння розкриттю злочину, суд визнав обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченій, такою, що обтяжує, – вчинення злочину щодо особи похилого віку.

«Оцінюючи наведені обставини, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винної, вчинення нею злочину вперше, пом’якшуючі обставини, дані висновку служби пробації, її позитивну характеристику, суд вважає за можливе виправлення (обвинуваченої) без ізоляції її від суспільства та що їй слід призначити покарання у виді позбавлення волі з застосуванням іспитового строку», – ідеться у вироку суду.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением