Місцевого жителя визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 185 (таємне викрадення чужого майна (крадіжка)), частиною першою статті 357 (викрадення офіційного документу, вчиненого з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України та на підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Присуджено до стягнення з обвинуваченого на користь держави 1634 грн 50 коп. судових витрат за проведення експертизи.
Згідно з вироком суду, 19 червня 2020 року, обвинувачений, знаходячись у приміщенні поліклініки КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради, що розташована в м. Шепетівка, умисно, таємно викрав рюкзак, у якому знаходилось бувше у використанні майно потерпілої на загальну суму 1598грн. Заволодівши у такий спосіб майном потерпілої, обвинувачений покинув приміщення та розпорядився ним на власний розсуд.
В подальшому, після вчинення крадіжки, обвинувачений, перебуваючи неподалік приміщення аптеки «Подорожник», оглянув вміст викраденого рюкзака та виявив у ньому гаманець, в якому знаходились чотири банківських картки АТ КБ «Приватбанк» потерпілої, серед яких кредитна картка останньої, яку з корисливих мотивів викрав з метою подальшої оплати вартості товарів в приміщенні даної аптеки. Цього ж дня обвинувачений зайшов у вищевказану аптеку, де з метою оплати вартості товарів, не володіючи інформацією про відсутність коштів на картковому рахунку, здійснив спробу розрахуватись за товар за допомогою банківської картки потерпілої, проте не зміг цього зробити через введення неправильного пін-коду та відсутність коштів на рахунку.
Під час підготовчого судового засідання потерпіла, обвинувачений та захисник підтримали угоду про примирення, прокурор не заперечував затвердженню угоди про примирення та ухвалення вироку на підставі такої угоди.
Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.
Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За повідомленням пресслужби суду