Прокуратура викрила незаконну схему безоплатного отримання у власність землі вартістю 13 млн грн

Шепетівська місцева прокуратура оскаржує рішення про неправомірну передачу земельної ділянки площею 7,8 га у м. Нетішин у власність трьом громадянам.

Так, у квітні 2019 року депутатами Нетішинської міської ради прийнято рішення про безоплатну передачу цієї ділянки для здійснення забудови обслуговуючому кооперативу.

Таке відчуження землі у приватну власність є протиправним, оскільки може відбуватись виключно на конкурентних засадах у формі аукціону.

Водночас чинним законодавством дозволена безоплатна передача земельних ділянок для вказаних цілей житлово-будівельним кооперативам, які організовуються для забезпеченням житлом їх членів.

Для таких об’єднань визначено ряд вимог. З-поміж іншого, це їх реєстрація та затвердження списку членів у кількості не менше п’яти осіб виконавчими комітетами відповідної ради, спроможність здійснювати будівництво житла та перебування учасників на квартирному обліку.

Насправді ж землю вартістю 13 млн грн передано не житлово-будівельному, а обслуговуючому кооперативу, який не відповідає жодній з перелічених умов, створювався для інших цілей, не має статутного капіталу, а його члени не перебувають на обліку осіб, котрі потребують поліпшення житлових умов.

Також встановлено очевидну невідповідність площі спірної ділянки потребам об’єднання з трьох осіб.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратура у судовому порядку вимагає визнати рішення сесії міської ради незаконним та скасувати його.

Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением