Перед Шепетівським судом постали двоє підлітків, які вчинили груповий розбій

Автор 06 листопада 2020, 10:06
Перед Шепетівським судом постали двоє підлітків, які вчинили груповий розбій Фото ілюстративне

Шепетівський міськрайонний суд визнав винним двох неповнолітніх жителів Шепетівського району у вчиненні розбою, за попередньою змовою групою осіб, призначив обом покарання – по 5 років без конфіскації майна, та звільнив від його відбування з випробуванням на 2 іспитових роки.

Як встановив суд, у ніч на 23 червня цього року у Шепетівці двоє неповнолітніх відвідувачів місцевого бару домовилися забрати телефон, який примітили у чоловіка, що також відпочивав у закладі. Дочекавшись, коли той вийде з бару, обоє вирушили слідом. Наздогнавши, почали бити в голову і плечі. Коли чоловік упав, один з нападників вийняв з його кишені мобільний телефон. Наостанок завдавши ще кілька ударів руками і ногами, підлітки утекли.

Та на ранок обох затримали правоохоронці. У потерпілого медики діагностували струс мозку й синці, які за своїм характером відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що спричиняють короткочасний розлад здоров’я. Крім того, нападники завдали йому матеріальної шкоди на понад 3 тисячі гривень.

У судовому засіданні ініціатор викрадення телефону пояснив, що його мобільний був пошкоджений, тож вирішив забрати собі «Honor 8х», який побачив у відвідувача нічного закладу. Ідею підтримав його товариш – дочекалися, коли чоловік залишиться сам, і напали. Неповнолітні запевнили, що відшкодували потерпілому завдану шкоду і просили суворо не карати.

«За обставин, які значно пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину - визнання вини, щире каяття, активне сприяння розслідуванню злочину, молодий вік обвинувачених, повне відшкодування заподіяних збитків, відсутність обставин, що обтяжують покарання, думку потерпілого, який просив не позбавляти волі обвинувачених, суд для досягнення мети покарання, передбаченої ч.2 ст.50 КК України, знаходить справедливим, необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів призначити (обвинуваченим) покарання у виді позбавлення волі із застосуванням вимог ч.1 ст.69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої санкцією ч.2 ст.187 КК України, і вони на підставі ст.104, 75 КК України, можуть бути звільнені від його відбування з випробуванням, з покладанням обов’язків, передбачених ст.76 КК України», – зазначено у вироку суду.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Останнє редагування 06 листопада 2020, 10:17
0
репостів
0
репостів