Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишити попередній – тримання під вартою.
Згідно з вироком суду, 21 липня 2019 року, обвинувачений, помітивши у потерпілого золоту обручку, підійшов до нього, вдарив долонею в лобну ділянку голови та в обличчя, заподіявши тілесні ушкодження легкого ступеня тяжкості. Після цього, тримаючи у руці викрутку, приставив її до тулуба потерпілого та у такий спосіб здійснив йому погрози застосування небезпечного для життя чи здоров’я насильства, які потерпілий сприйняв за реальні. Внаслідок опору з боку потерпілого, обвинувачений викруткою заподіяв садно на зовнішній поверхні правого променево-зап’ясткового суглобу, яке відноситься до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, після чого схопив потерпілого за праву руку та зняв з безіменного пальця золоту обручку останнього вартістю 4860 грн.
Крім того, обвинувачений є засудженим вироком Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 22.01.2019 року за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України до покарання у виді обмеження волі строком 2 роки з позбавленням права керування транспортними засобами строком 2 роки, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування основного покарання у виді обмеження волі з випробовуванням з іспитовим строком 1 рік. Отримавши під розписку 22.01.2019 року в приміщенні Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області вищевказаний вирок, 21.07.2019 року умисно ухилився від відбування зазначеного покарання та достовірно знаючи, що вироком суду позбавлений права керування транспортними засобами, не маючи посвідчення водія, цього ж дня, керував автомобілем, чим порушив вимоги п. 1 ч.1 ст. 34, ч. 2 ст. 35 КВК України, тим самим ухилився від відбування вказаного покарання.
В судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні інкримінованих злочинів не визнав.
Обвинувачений заперечення вини у скоєнні розбою обґрунтовує отриманням обручки в рахунок залогу за надані ним послуги з перевезення потерпілого, а ухилення від відбування покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами - не роз’ясненням йому представниками органу виконання покарань порядку відбування такого покарання.
Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.
Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За повідомленням прес-служби суду