Територіальне управління МНС області закликає громадян ознайомитись з правилами надання першої медичної допомоги при укусах змій перед тим, як вирушати на відпочинок.
- У таких випадках не можна нехтувати правилами безпеки, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровотворну та нервову системи організму, - розповідає провідний фахівець відділу роботи із ЗМІ та громадськістю ТУ МНС у Хмельницькій області Олексій Черкасов. - Вже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів.
У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани.
- Кров'янисту рідину, яку ви відсмоктали, треба одразу ж спльовувати, - каже Олексій Черкасов. - Відсмоктування не можна робити, якщо у роті є язви та ранки. З підручних матеріалів на уражену кінцівку необхідно накласти шину і вжити заходів для екстреного транспортування потерпілого до лікарні.
Під час транспортування, до місця укусу рекомендують прикласти щось холодне. Потерпілому необхідно пити якомога більше рідини для зменшення концентрації отрути в організмі.
За словами Олексія Черкасова, на місце укусу не можна накладати джгут, припікати його чи надрізати. Якщо є шприц і ліки для ін'єкцій, то необхідно ввести протиотрутну сироватку, а також серцево-судинні засоби.