Двоє шепетівчан потрапили на гачок шахраїв по класичній нині схемі

Автор 08 червня 2024, 12:55

Поліцейські радять, як не потрапити на вудку шахраїв, намагаючись отримати матеріальну допомогу онлайн. Минулої доби до Шепетівського райуправління поліції звернулось двоє жителів райцентру. Потерпілі втратили сумарно майже 14 тисяч гривень, намагаючись отримати допомогу від псевдоблагодійників.

30-річна шепетівчанка в соціальній мережі натрапила на посилання про надання фінансової підтримки багатодітним сім'ям. Перейшовши на сайт, вона ввела реквізити своєї банківської картки, після чого з її рахунку зникло 8600 гривень.

Ще один потерпілий – 55-річний житель Шепетівки, намагався оформити виплату від нібито міжнародної організації через популярний месенджер. Натомість втратив власні 5100 гривень.

Слідчі Шепетівського райуправління вже розпочали кримінальні провадження за обома фактами шахрайства.

Тому поліцейські радять неухильно дотримуватися наступних порад, щоб не стати жертвами подібних шахрайств:

  • Отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел — сайтів міністерств, відомств і т.п. Ніяких соціальних мереж і месенджерів.
  • Уважно перевіряти адресу офіційного сайту, адже один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фальшивий сайт, створений спеціально для шахраювання.
  • Не переходити за сумнівними посиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
  • Якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно звернутись до банку та заблокувати картку (номер «гарячої лінії» — на звороті картки).
  • У разі підозри на шахрайські дії невідкладно повідомляти до поліції.

Шепетівське районне управління поліції

0
репостів
0
репостів