Як йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду, слідство зафіксувало один епізод, коли обвинувачений допомагав ухилитись від призову.
На засіданні 9 листопада підсудний визнав провину.
«Зазначив, що дійсно йому на телефон подзвонив раніше невідомий [чоловік] та спитав, чи може він допомогти отримати медичні документи для звільнення з військової служби, на що останній погодився, маючи зв’язки із відповідними лікарськими установами», – йдеться у вироку.
Після отримання обумовленої суми, 11 серпня, чоловіка затримали правоохоронці. Як повідомляли СБУ та Департамент стратегічних розслідувань поліції, затриманим виявився працівник територіального центру комплектування. Суд дозволив йому вийти під заставу в майже 215 тис. грн.
Суддя Наталя Хараджа визнала чоловіка винним у порушенні ч.2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом) і призначила йому 85 тис. грн штрафу. Про відсторонення від роботи в вироку не йдеться. Імітаційні купюри, які він отримав як хабар, суд постановив знищити, а заставу в майже 215 тис. грн – повернути підсудному.
Суд врахував це, а також його позитивну характеристику за місцем служби й те, що військовий має на утриманні малолітню дитину. Працівника ТЦК визнано винним у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України) та призначено 85 000 гривень штрафу.
Зауважимо, що спочатку прокурори інкримінували йому ч.3 ст. 369-2 КК України (тобто одержання неправомірної вигоди, поєднане із вимаганням), яка передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років.
Суму застави засудженому повернуть тоді, коли вирок набере законної сили і мине строк оскарження в апеляційному порядку.
Вирок поки не набрав законної сили, обвинувачений може подати апеляцію.