Інспектори запропонували керманичу пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці події за допомогою приладу Драгер, який показав результат, що більш ніж у 25 разів перевищує допустиму норму.
Зазначимо, що якщо драгер показує стрілки вгору, це означає, що рівень сп'яніння становить мінімум п'ять проміле, а можливо, й більше. Показник у п'ять проміле означає фактично 25-кратне перевищення допустимої норми алкоголю, яка для водіїв становить 0,2 проміле.
На кермувальника інспектори склали протокол за ч. 1 ст. 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП.
Смертельна доза алкоголю
В питанні про смертельну дозу алкоголю вчені і лікарі не дають однозначної відповіді, так як організм кожного з нас індивідуальний. Відомі тільки усереднені значення в проміле і літрах. Але і вони можуть бути корисними.
Спочатку розберемося в формулюваннях. Одиниця проміле означає тисячну частку однієї речовини в іншій. 1 проміле алкоголю свідчить про те, що в одному літрі крові людини міститься 1 мл чистого алкоголю. При цьому потрібно розуміти, що чистий алкоголь навіть міцніше, ніж спирт.
Вчені прийшли до висновку, що смертельна доза алкоголю в проміле становить 5-6 одиниць, а сильне сп’яніння настає при концентрації в 2,5 проміле. Але нам простіше рахувати випите спиртне пляшками і літрами. Переведемо цю дозу в більш зрозумілі одиниці виміру.
В одній пляшці горілки приблизно 200 мл чистого алкоголю (2,5 проміле). Тому для здорового організму смертельною дозою буде півтора літра горілки (три пляшки по 0,5 л). Але людина повинна випити ці три пляшки за короткий період часу (до години) і його не повинно вирвати.
З пивом і вином ситуація інша. В цих напоях концентрація алкоголю набагато нижче, ніж у горілці. При перерахунку на літри їх смертельна доза в кілька разів перевищує «горілчаний» максимум. За короткий період більшість людей просто не зможуть випити настільки значну кількість пива або вина, у них з’явиться блювотний рефлекс, наш організм теж вміє захищатися.
Ймовірність летального результату від прийому алкоголю сильно залежить від віку, ваги та наявності хронічних захворювань. Молоді і літні люди значно чутливіші до алкоголю, ніж всі інші. Ситуацію поглиблюють хвороби шлунка і нирок, погана закуска, а також якість спиртних напоїв. В останньому випадку отруєння організму алкоголем може статися навіть при незначних дозах випитого.