Як свідчить статистика, найчастіше водії дозволяють собі сісти за кермо напідпитку у вихідні. Якщо у будні за добу правоохоронці фіксують в середньому 2-3 таких порушення, то у суботу та неділю цей показник вдвічі більший.
Показник Драгера фіксує перевищення допустимої норми у 4-5 раз, хоча трапляються випадки, коли водій "б'є рекорди", демонструючи показник у 10 разів вищий за норму.
Нерідко правоохоронці фіксували факти керування транспортними засобами у стані наркотичного сп'яніння.
Не спиняють горе-водіїв нововведення: під час воєнного стану автівки порушників вилучаються на потреби оборони країни. "Долю" транспортних засобів керманичів напідпитку вирішує суд та військова адміністрація.
- Штраф у 17 тисяч гривень, позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік та тимчасове вилучення авто, і це лише за перше порушення,- наголошує начальник сектору реагування патрульної поліції Шепетівського РУП Анатолій Мохнач,- за керування у стані сп'яніння відповідальність дуже сувора, від чималих штрафі до реального позбавлення волі. Ще б пак, адже наслідки такої поведінки на дорозі можуть бути трагічними.
Просимо всіх громадян, які стали очевидцями того, як водій з ознаками сп'яніння сідає за кермо, негайно повідомляти 102. Пам'ятайте, ваш дзвінок може врятувати комусь життя.
Шепетівське районне управління поліції