Розділ Бізнес

Кабмін ухвалив постанову про підвищення зарплати медикам

Автор Дата12 січня 2022
Кабмін ухвалив постанову про підвищення зарплати медикам depositphotos.com

Кабінет міністрів на засіданні 12 січня ухвалив постанову про підвищення зарплати медпрацівникам. Згідно з постановою, не менше 20 тисяч гривень повинні отримувати лікарі, (окрім лікарів-інтернів) та професіонали з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоровʼя. А на рівні 13,5 тисячі гривень отримуватимуть фахівці з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2022 року.

За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, трансформація медичної системи у 2022 році відбуватиметься прискореними темпами завдяки рекордному бюджету, що виділений на цю сферу.

Серед ключових позицій:

  • Суттєве збільшення рівня оплати праці медиків, а також забезпечення додаткових фінансових гарантій для медичних працівників.
  • Завдяки рекордному бюджету НСЗУ буде підвищено фінансування лікарень, що дасть можливість також оновлювати та модернізувати медзаклади.
  • Розвиток системи трансплантації в Україні.
  • Розширення сфери дії експериментального проєкту з аеромедичної евакуації.

Нещодавно МОЗ оприлюднив інформацію, що цьогоріч уряд збільшив фінансування «ковідних пакетів» для лікарень до 19,4 мільярда гривень.

Останнє редагування 12 січня 2022