Розділ Бізнес

Шепетівка отримала 12,7 млн грн для погашення боргів за спожитий газ

Автор Дата30 грудня 2021

Днями розпорядженням голови Хмельницької ОДА було розподілено кошти субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах, які надійшли до Хмельницької області. Вони надійшли згідно меморандуму, укладеного 30 вересня 2021 між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України.

«Уряд виконує Меморандум щодо компенсації різниці в тарифах для погашення боргів за спожитий газ. Борги перед підприємствами ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років, проте проблема залишалася не розв’язаною, але цьогоріч ми розпочали процес. По-перше, визначено механізм реструктуризації боргів; по-друге, верифіковано та компенсовано різницю в тарифах. 22, 03 мільярдів гривень вже — на рахунках громад. Гроші будуть спрямовані на погашення частини боргу за газ», – наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Органи місцевого самоврядування з першого дня опалювального сезону виконують свої зобов’язання — тарифи для населення залишились на рівні попереднього сезону.

Центральною владою на виконання Меморандуму внесено зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, Уряд прийняв усі необхідні підзаконні акти та забезпечив алгоритм перерахунку коштів.

Станом на сьогодні підприємства теплопостачання вже отримали з державного бюджету 22,03 млрд грн субвенції на компенсацію різниці в тарифах.

Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Гриневич проінформував, що Хмельницькій області на ці цілі виділено понад 946 млн. грн.

«За рахунок цих коштів підприємства зможуть майже вдвічі зменшити заборгованість за спожитий протягом попередніх опалювальних сезонів природний газ, що стабілізує фінансово-економічну ситуацію галузі» - підкреслив експерт.

Згідно із розподілом субвенції з місцевого бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 28 грудня Шепетівська міська територіальна громада отримала 12,7 млн грн.

«Станом на сьогодні, кошти на погашення заборгованості з різниці в тарифах для комунальних підприємств отримані згідно реєстру у повному обсязі» - підсумував консультант із бюджетних питань Хмельницького РВ АМУ Юрій Гриневич.

За матеріалами АМУ

Останнє редагування 30 грудня 2021