У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Д. Шмигаль, Міністр розвитку громад і територій О.Чернишов, Голова НКРЕКП В.Тарасюк, голова правління НАК «Нафтогаз України» Ю.Вітренко, заступник керівника Офісу Президента України К.Тимошенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг А.Герус.
За підсумками наради було досягнуто домовленості про таке:
- Протягом наступного тижня (24-30 травня 2021 року) НАК «Нафтогаз України» запропонує підприємствам ТКЕ постачання природного газу на умовах річного контракту за ціною 7 400 грн/тис. куб. м (з ПДВ). Таке постачання буде здійснюватися на умовах післяплати, без застосування штрафних санкцій за подобові небаланси споживання природного газу та його недобір.
- НАК «Нафтогаз України» звернеться до Державної виконавчої служби України з листом щодо зняття арештів з рахунків підприємств теплопостачання.
- Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить Закон, яким будуть списані борги підприємств теплопостачання за спожитий природний газ, а також відшкодовано заборгованість з різниці в тарифах, яка виникла до травня 2021 року.
- Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати місцеві запозичення з метою забезпечення придбання природного газу для потреб підприємств ТКЕ.
Нагадаємо, що проблема забезпечення постачання природного газу підприємствам ТКЕ також обговорювалася 20 травня 2021 року під час наради під головуванням заступника керівника Офісу Президента України К.Тимошенко, у якій взяли участь представники АМУ - міські голови, Виконавчий директор АМУ О.Слобожан, та представники Уряду - Міністр розвитку громад та територій України О.Чернишов, голова правління НАК «Нафтогаз України» Ю.Вітренко, керівники ОДА.
Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що в нових умовах влада надасть підтримку містам, і запевнив у виконанні всіх домовленостей, які були зафіксовані в меморандумі про взаєморозуміння щодо вказаних питань, який у лютому 2021 року підписали представники уряду, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП і мери українських міст.
«Я як заступник керівника Офісу саме з питань регіональної політики завжди стою на вашому боці, але й на боці держави», – сказав Кирило Тимошенко.
За його словами, у питанні теплопостачання також потрібно рухатися до ринкових відносин. Зокрема, кілька міст уже працюють без ПСО.
«Це реальність, уже є підписані контракти та співпраця з маленькими, середніми й великими містами», – додав заступник керівника Офісу Президента.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов також зауважив, що скасування ПСО анонсувалося давно, і до початку нового опалювального сезону ще є час підготуватися та розв'язати всі відкриті питання.