Хоча АЕС – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – не постраждали безпосередньо та не були зупинені, кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали додаткових пошкоджень під час ракетних ударів.
Основні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. На даний момент тільки два з дев'яти діючих реакторів країни виробляють електроенергію на 100% потужності.
Групи МАГАТЕ, які базувалися на АЕС, почули дії протиповітряної оборони та шукали укриття під час сигналу повітряної тривоги. На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ почула сильний вибух. На Рівненській АЕС були непрацездатні дві лінії електропередач напругою 330 кіловольт (кВ), повідомила там команда.
АЕС потребують надійного підключення до мережі як для передачі електроенергії, яку вони виробляють, так і для отримання зовнішньої енергії для охолодження реактора. Дедалі більша крихкість електромережі була однією з головних проблем ядерної безпеки протягом усього збройного конфлікту.
З дев’яти нині діючих реакторів на трьох АЕС шість знизили потужність протягом ранку, коливаючись від трохи більше ніж 40 відсотків максимальної потужності до понад 90 відсотків. На даний момент лише два працюють на 100% потужності, один зупинений на технічне обслуговування. Всі АЕС продовжували отримувати зовнішнє енергопостачання.
«Енергетична інфраструктура країни є надзвичайно вразливою, що безпосередньо впливає на ядерну безпеку та захищеність», — заявив Генеральний директор Гроссі. «Ми все ще оцінюємо повний обсяг завданих збитків. У цей критичний час я знову наголошую на важливості дотримання семи незамінних принципів ядерної безпеки та захищеності під час конфлікту, особливо четвертого принципу, який передбачає наявність надійного зовнішнього електропостачання для всіх ядерних об'єктів».
Нагадаємо, 17 листопада росія випустила 210 повітряних цілей по Україні – 120 ракет різних типів та 90 безпілотників. 144 ворожих цілей збили Повітряні сили – до збиття також залучали винищувачі F-16, які знищили частину снарядів та БпЛА.