Наголосивши, що подальша робота на будмайданчику потребуватиме дедалі більше персоналу, Петро Котін підкреслив:
«У нас, на щастя, вистачає кваліфікованих кадрів. Зокрема, це частина наших атомників, які до вторгнення працювали на ЗАЕС, але були змушені виїхати звідти».
Він подякував «атомникам за працю у цих непростих умовах, адже попри війну та безліч ускладнень вони роблять усе можливе задля розвитку сучасної та безпечної атомної генерації». Та зараз, підкреслив керівник Енергоатома, «надзвичайно важливо зібратися із силами й працювати відповідно до графіків».
Нагадаємо: будівництво нових енергоблоків є важливою частиною Енергетичної стратегії України до 2050 року, адже досягти прописаних у ній цілей неможливо без розвитку сучасної та безпечної атомної генерації.
31 серпня 2021 року ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse за присутності Президента України Володимира Зеленського підписали Меморандум про будівництво в Україні п’яти енергоблоків за американською технологією АР1000®.
22 листопада 2021 року в Києві у розвиток положень Меморандуму були підписані дві перші угоди щодо будівництва двох енергоблоків за цією технологією на Хмельницькій АЕС.
Два нові енергоблоки збудують не на місці блоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, а «з нуля» на новому майданчику на території станції.
Реактори АР1000® мають потужність 1100 МВт і належать до покоління III+ із суперсучасними системами активної та пасивної безпеки. Перевагою цих реакторів є дуже високий коефіцієнт використання встановленої потужності – 93% та збільшений паливний цикл – 18 місяців. Реактор може працювати в маневрених режимах у діапазоні від 20% до 100% навантаження. Він складається із 50-ти великих та 250-ти малих модулів, що суттєво скорочує вартість і терміни будівництва.
На початку березня поточного року Енергоатом повністю відмовився від закупівлі російського ядерного палива.