Як зазначають у пресслужбі ДП “Ліси України”, новотворене підприємство відповідає за охорону та захист лісів, лісорозведення, лісовідновлення та весь цикл лісогосподарських функцій, починаючи від насінини, закінчуючи заготівлею та реалізацією деревини.
В ДП "Ліси України" входить Подільський лісовий офіс. У ньому об'єдналися лісівники Чернівеччини, Хмельниччини та Тернопільщини. Разом ми будемо вести лісогосподарську діяльність в межах трьох областей на площі понад 584 тисячі гектарів. Лісові масиви офісу – найунікальніші, адже представлені трьома лісорослинними зонами: степом, лісостепом і горами.
Стуктура офісу – це 16 філій:
- Берегометське лісомисливське господарство;
- Бережанське лісомисливське господарство;
- Заставнівське держспецлісництво АПК;
- Ізяславське лісове господарство;
- Кам'янець-Подільське лісове господарство;
- Кременецьке лісове господарство;
- Летичівське лісове господарство;
- Путильське лісове господарство;
- Хмельницьке лісомисливське господарство;
- Славутське лісове господарство;
- Сокирянське лісове господарство;
- Старокостянтинівське лісове господарство;
- Чернівецьке лісове господарство;
- Чортківське лісове господарство;
- Шепетівське лісове господарство;
- Ярмолинецьке лісове господарство.
«Першочергові завдання Подільського офісу – впровадження сучасних технологій у веденні лісового господарства, вирощування високопродуктивних лісових насаджень, збільшення економічного результату від господарської діяльності, розвиток сучасної рекреації з елементами зеленого туризму, підвищення популізму професії лісівника серед молоді і, звісно ж, наближення Перемоги України», – зазначив директор офісу Василь Гончар.
Створення єдиного господарюючого об’єкта – популярний досвід у європейській практиці. Умова реформи – збереження робочих місць та рівня податкових надходжень до місцевих бюджетів.
Реформа супроводжуватиметься цифровою трансформацією. Процес вже триває. В перспективі систему управління державними лісами повністю діджиталізують.