Про те, як заохотити дітей та дорослих відвідувати музей, як їх зацікавити, говорили 30 листопада учасники науково-практичної конференції «Музейний менеджмент і маркетинг. Використання сучасних інформаційних технологій в музеї», яку організували співробітники музею Миколи Островського. Окрім шепетівчан, у заході взяли участь представники музеїв Хмельницького, Нетішина, Ізяслава, Полонного. Загалом — понад 30 осіб. Вони ділилися досвідом залучення відвідувачів до музеїв, говорили про те, як створити у музеї нові цікаві продукти, використовуючи при цьому науковий підхід.
Відкрила конференцію директор музею Миколи Островського Тетяна Гришук доповіддю під назвою «Функціонування музею Миколи Островського як культурно-просвітницького центру», у якій, зокрема, розповіла про нові форми роботи з відвідувачами музеїв, значення музею в місті та охарактеризувала специфіку роботи таких закладів у маленьких містах.
Відтак ідею спільних дій Північної Хмельниччини «Побачив Південь — подивись Північ» презентувала заступник директора цього музею з наукової роботи Алла Бунечко.
— Залучення нових відвідувачів, створення цікавих проектів, популяризація музею і його просування на всеукраїнський та міжнародний простір потребують певних маркетингових кроків та використання smm послуги — наголосила Алла Вікторівна. — Тому ми повинні подумати, як створити потужний туристичний об’єкт на території північної частини Хмельниччини.
Саме для популяризації північної частини нашої області і був створений презентований проект, автор якого пропонує об’єднати зусилля п’яти міст: Ізяслава, Шепетівки, Славути, Нетішииа, Полонного і створити єдиний потужний туристичний продукт, який зацікавить туристів. Адже, переконані учасники конференції, у нас є що показати, є чим пишатися, і, найголовніше, є люди, які спроможні втілити цю ідею в життя.
З користю використали організатори конференції і перерву у своїй роботі: для присутніх провели презентацію міні-інсталяції «Емісари власних істин» (автор — Алла Бунечко), яка, до речі, побувала у Дніпропетровську на III Всеукраїнському музейному фестивалі «Музеї України у всесвітньому музейному просторі», де одержала спеціальну нагороду за вдалий дебют.
О. Томашенко.