Розділ Шепетівка

Крига, здається, скресає у питанні входження Шепетівки в 30-кілометрову зону спостереження ХАЕС

Автор 12 грудня 2011, 20:01

Починаючи з 1998 року, Шепетівська міська рада та виконавчий комітет за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради неодноразово зверталися до Кабінету Міністрів України та інших державних органів з приводу внесення змін в наявний перелік населених пунктів, що входять до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, та включення до цього переліку міста Шепетівки.

Підставою для таких звернень є науково-економічне обгрунтування необхідності включення Шепетівки до цієї зони, розроблене 2007 року ВАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «ЕНЕРГОПРОЕКТ» спільно з Українським науково-дослідницьким інститутом екологічиих проблем (УкрНДІЕП) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Державну санітарно-епідеміологічну експертизу цього науково-економічного обґрунтування того ж року провів Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва Академії медичних наук України. За висновками державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України, визнано за можливе включення Шепетівки до 30-кілометрової зони спостереження ХАЕС.

Фактично близько третини населення міста, а це майже 14 тисяч мешканців, живуть у районах, що розташовані на відстані менше 30 кілометрів від ХАЕС. У цій зоні розміщені також перспективні житлові масиви, в яких населення з часом становитиме більше 7 тисяч чоловік. У межах цієї зони функціонують основна міська зона рекреації, новий питний водозабір «Лісова галявина», чимало підприємств, організації, установ, виробничих об’єктів.

Населення міста значною мірою споживає харчові продукти місцевого походження, у тому числі й вирощені в межах 30-кілометрової зони. Для годування сільськогосподарських тварин та птиці також використовуються місцеві корми, зокрема з лісових угідь. До речі, з метою відпочинку, збирання грибів та ягідці угіддя постійно відвідують мешканці міста.

Включення міста до діючого переліку населених пунктів, що входять до 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, дасть можливість забезпечити подальший соціально-економічний розвиток міста Шепетівки, зокрема і за рахунок виділення 10 відсотків коштів від кошторисної вартості будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, спрямованих на розвиток зони, а також створити додаткові робочі місця, підвищити добробут населення, збільшити надходження додаткових фінансових коштів, державних субвенцій на розвиток соціальної інфраструктури, збільшити відрахування до бюджетів усіх рівнів, перетворити територію міста на інвестиційно-привабливий регіон та здійснити інші заходи для задоволення інтересів територіальної громади.

На жаль, усі звернення шепетівчан до нинішнього часу лягали, образно кажучи, від сукно у владних столичних кабінетах і практично не розглядалися належним чином. Але, видається, завдяки зусиллям міського голови Шепетівки Сергія Антонюка питання вже нарешті на стадії розгляду.

1 грудня цього року питання внесення окремих населених пунктів 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС розглянуто на нараді в Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом», на якій головував президент цієї компанії Ю. О. Недашковський. Від громади Шепетівки у нараді взяли участь міський голова С. А. Антонюк та начальник управління економічного розвитку виконкому міської ради О. М. Іринь, від Шепетівського району — голова райдержадміністрації І.К. Адамець, а Хмельницьку АЕС представляв заступник генерального директора з капітального будівництва О. В. Рахлінський.

Уперше на такому високому рівні розглянуто життєво важливе для шепетівчан питання не шляхом переписки (а точніше відписок столичних чиновників), а в конструктивному діалозі. Президент ДП НАЕК «Енергоатом» Ю. О. Недашковський з розумінням вислухав шенетівських очільників, хоча якоюсь мірою був здивований тим, що питання належно досі не вивчалося. Він дав доручення підлеглим за кошти компанії якомога швидше замовити і виготовити відповідну проектну документацію на входження міста в зону спостереження Хмельницької АЕС.

О. Савчук.

0
репостів
0
репостів