Розділ Шепетівка

Атестація робочих місць

Автор 18 лютого 2012, 19:01

Понад 19 років в Україні діє Порядок проведення атес­тації робочих місць за умовами праці (надалі - атестація), зат­верджений постановою Кабі­нету Міністрів від01.08.1992 р. №442. Проведення атестації відіграє головну роль у вста­новленні об’єктивних показ­ників умов праці на робочому місці працівника.

Конкретні дані санітарно- гігієнічних досліджень щодо встановлення наявності на ро­бочому місці несприятливих та шкідливих факторів виробниц­тва (збільшені рівні хімічних речовин або пилу у повітрі ро­бочої зони, вібрація, шум, не­сприятливий мікроклімат, важкість та напруженість праці) дозволять належно оц­інити умови праці. Але найго­ловніше те, що мета атестації полягає у регулюванні сто­сунків між власником або упов­новаженим ним органом і пра­цівниками, в першу чергу у сфері реалізації прав на здо­рові й безпечні умови праці. Це означає, що результати атес­тації мають використовувати­ся дня визначення заходів щодо поліпшення умов праці.

Реалізація розроблених на підставі атестації комплексних планів поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища є основним захо­дом збереження здоров’я і працездатності працівників, запобігання нещасним випад­кам на виробництві та про­фесійним захворюванням.

.Здоровий працівник, якому створені належні санітарно- гігієнічні умови праці, санітар­но-побутове і медико-соціаль- не забезпечення, вирізняється підвищеною працездатністю, що є основною запорукою збе­реження трудового потенціалу підприємства та виконання ви­робничих планів його економі­чного розвитку.

Аналіз проведення атестації на підприємствах різних форм власності міста свідчить про те, що роботодавці, якщо не уни­кають проведення атестації робочих місць за умовами праці, то до мінімуму зводять кількість робочих місць, де вона проводиться, чим ставлять у нерівні умови і працівників різних професій, що працюють на одному підприємстві, і пра­цівників однієї й тієї ж професії, які працюють на різних підприємствах.

Завдяки проведеній роботі на ЗО підприємствах міста пра­цівники, які працюють в шкідливих та важких умовах праці, за результатами атес­тації їх робочих місць, отриму­ють право на пільгову пенсію за Списками «N'9 1 та ,N'22, до­даткові оплачувані відпустки, доплати до тарифу заробітної плати, скорочену тривалість робочого часу, безкоштовне отримання молока.

Надання працівникам згідно зі статтею 7 Закону України «Про охорону праці» пільг і компенсацій за важкі та шкідливі умови праці, коли за технологічним процесом їх не можна повністю усунути, є надійним соціальним захистом працівників, що уповільнює розвиток і настання у них про­фесійних захворювань.

М. М. Слюсар, головний спеціаліст — експерт з умов праці управління праці та соціального захисту населення Шепетівського міськвиконкому.


0
репостів
0
репостів