Невід’ємною складовою Шепетівської лабораторії являється лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи на центральному ринку міста. Саме від її роботи багато в чому залежить, наскільки якісними будуть продукти, які ми покладемо до свого кошика, і чи не зашкодить їх споживання нашому здоров’ю. Роботи в цьому плані проводиться немало, є чим пишатися шепетівським експертам. Так, за підсумками минулого року було проведено понад чотириста лабораторних досліджень м’яса великої рогатої худоби, близько шістнадцяти з половиною тисяч досліджень м’яса свиней та 880 досліджень м'яса інших видів тварин. Проведено також понад 16 тисяч досліджень молока та молочної продукції, дві з половиною тисячі досліджень яєць. За підсумками року було проведено 443 експертизи риби та рибопродуктів, 783 експертизи овочів та фруктів, 136 — готових харчових продуктів. Неодноразово в досліджуваних продуктах спеціалістами лабораторії виявлялись збудники небезпечних хвороб, зокрема 27 разів — ехінококозу та 16 разів — інших інвазійних хвороб. З причини прогірклості, втрати товарного вигляду, механічного забруднення, підвищеної кислотності було недопущено до реалізації 379 кг молока та молочної продукції. 341 кг свинини було недопущено до реалізації і повернуто власнику через погане знекровлення та крипторхізм. Було вилучено та утилізовано на Шепетівському ветсанзаводі 39 кг печінки та 20 кг легень, в яких виявлено збудників небезпечних для людини хвороб. Актуальним залишається і питання захворювання на лейкоз великої рогатої худоби. Лише за минулий рік встановлено 811 випадків реагування на цю хворобу. Реалізацію молока від таких тварин було заборонено та складено списки всіх власників хворих тварин, яких не допускають до реалізації їхньої продукції.
За словами завідуючого лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на центральному ринку Андрія Володимировича Сандула, гостро наразі стоїть і проблема реалізації молока у пластиковій тарі вторинного використання. Адже, як показали дослідження, така упаковка містить речовини, шкідливі для здоров'я споживача. І це все в той час як можна використовувати нові пластикові стакани з кришкою та не наражати покупців своєї продукції на небезбеку.
—Ми всіма можливими методами намагаємося вирішувати цю проблему, але багато в чому це залежить від самого споживача. Якщо покупець буде піклуватись про своє здоров’я і відмовлятиметься купувати молоко в пластиковій тарі, тоді питання саме по собі зникне з порядку денного, — зазначає А. В. Сандул.
Треба також зауважити, що, окрім досліджень, працівники лабораторії стежать і за дотриманням правил торгівлі на ринках та ветеринарних норм.
Вся ця робота виконується в першу чергу задля нашої з вами безпеки. Адже саме завдяки спеціалістам лабораторії ми з вами, купуючи продукти на ринку, можемо бути впевнені, що споживатимемо безпечну, здорову їжу, без негативних наслідків для свого організму.
Андрій Полєщенков.