Відкрив засідання комісії міжрайонний прокурор А.А. Швець. У своєму виступі він зазначив, що ситуація із зарплатними боргами, яка склалася у місті впродовж останніх років, не може не хвилювати як виконавчу владу, так і правоохоронні органи. Так, згідно зі статистичними даними, станом на 01.11.2011 року загальний борг із виплати заробітної плати склав 4627,2 тис. гри, вт.ч. на економічно активних підприємствах — 772,8 тис. гри. Впродовж року спільними зусиллями вдалось зменшити заборгованість із виплати заробітної плати на 425,2 тис. гри, але вона все ще залишається значною. Міжрайонний прокурор наголосив, що за цими сумами стоять сотні працівників, які своєчасно не отримали зароблені ними кошти і, відповідно, не змогли повністю забезпечити як себе, так і свої сім’ї життєво необхідними речами. Це, в свою чергу, посилює соціальну напругу серед населення міста. Тому, незважаючи на фінансово-економічні проблеми підприємств-боржників, їх керівники зобовязані в повній мірі виконати взяті на себе соціальні гарантії щодо своїх працівників. Якщо ж останні не дослухаються до порад, то до них будуть застосовані заходи прокурорського реагування аж до порушеї іня кримінальної справи.
Першому надали слово генеральному директору ВАТ «ІІІепетівське підприємство по забезпеченню нафтопродуктами» А.Д. Наточію, у якого заборгованість із виплати заробітної плати склала 259,5 тис. гри. Керівник повідомив членам комісії, що на теперішній час підприємство повністю призупинило господарську діяльність, всі працівники звільнені з роботи. На всі рахунки підприємства накладено арешт, все майно перебуває у банківській заставі. Задля отримання коштів частина майнового комплексу передавалась в оренду різним суб’єктам господарської діяльності. Незначні кошти, отримані від оренди, спрямовувались як на поточну виплату зарплати, так і па погашення наявної заборгованості, але їх недостатньо для суттєвого зменшення боргу. Власники товариства шукають інвестора, а також розглядають можливість продажу підприємства цілісно - майновим комплексом.
Другим доповідав заступник директора ПрАТ «Шепетівське АТП- 6807» Г.Г.Ковтонюк, який зазначив, що станом на 28.11.2011 р. із загальної суми заборгованості 126,4 тис. гри погашено більше 20,0 тис. гри. Згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт», підприємство здійснює перевезення пільгових категорій пасажирів. Багато коштів йде на обслуговування автотранспорту https://steering.com.ua/p/about. Повністю погасити борг буде можливо після відшкодування субвенції з район ного, бюджету на компенсацію втрат від безкоштовних перевезень пільгових категорій пасажирів. У грудні 2010 року з районного бюджету підприємство недоотримало значну суму субвенції, яка ВІДПОВІДНО до листів розпорядника мала бути повернута підприємству у 2011 році. Оскільки зазначені кошти не повернули, адміністрація товариства звернулася до суду. Наразі справа перебуває на розгляді у суді.
Міжрайонний прокурор зазначив, що проблема з відшкодування втрат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян є досить гострою, проте керівництву товариства потрібно шукати інші джерела надходжень, щоб своєчасно виплачувати заробітну плату своїм працівникам та погашати існуючий борг. Крім того, питання неповернення підприємству коштів субвенції за пільгові перевезення буде перевірене прокуратурою.
Заслухали на комісії і директора ПрАТ «Шспетівський ДОК» І. М. Пахолкова, загальний борг на підприємстві, яке вій очолює, склав 383,7 тис. гри. Керівник повідомив, що ухвалою господарського суду Хмельницької області від 10.11.2011 року порушено впровадження у справі про банкрутство ПрАТ «Шегіетівський ДОК» та відкрито процедуру санації боржника. Наразі всі працівники звільнені по переводу на ЗАТО «Поогоес». яке є власником підприємства. Відповідно до ухвали суду введено мораторій на примусову реалізацію майна товариства згідно з виконавчими провадженнями. При допомозі власника товариства планується погашення наявної заборгованості до кінця року.
Як зазначив міжрайонний прокурор, ще гірший стан справ із виплати заборгованої заробітної плати склався на підприємствах-банкрутах, на яких процедура банкрутства розтягнулась на роки. Зокрема основна частка наявної заборгованості, а це немало-небагато 3854,4 тис. гри, що складає більше 83% від усієї заборгованості, припадає па три підприємства, щодо яких проводяться справи про банкрутство: ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», ВАТ «Пульсар», ТО В «Шепетівський цегельний завод». Саме через ці підприємства-банкрути місто є одним з перших у списках заборгованості у Хмельницькій області. Тому наступне слово падали арбітражному керуючому — ліквідатору двох підприємств — ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», ТОВ «Шепетівський цегельний завод» — Грицаю Л.М.
Що стосується заводу культиваторів, арбітражний керуючий доповів, що ще 10.12.2003 року ухвалою господарського суду Хмельницької області було порушено провадження у справі №4/ 285-Б про визнання банкрутом ВАТ «Шепетівський завод культиваторів». У зв’язку з судовими позовами кредиторів реєстр вимог кредиторів затверджений лише у 2009 році в сумі 8271530,97 гри (ухвала суду від 02.02.09р.). Оскільки підприємство неспроможне задовольнити грошові вимоги кредиторів, 24.05.2011 р. відбулося засідання господарського суду, на якому винесено рішення щодо відкриття процедури ліквідації підприємства до 24 травня 2012 року. Підприємство повністю припинило свою господарську діяльність та провело скорочення всіх працівників заводу. Але Вищим господарсь-ким судом України від 27.10.11р. було скасовано постанови Рівненського апеляційного господарського суду і господарського суду Хмельницької області про відкривання процедури ліквідації підприємства. У зв’язку з цим його, як ліквідатора, позбавлено можливості виконувати покладені на нього функції, в тому числі і щодо погашення боргових зо-бов ’ яза и ь перед п ра ці ви и ка м и та Пенсійним фондом. Леонід Миколайович повідомив також, що па ліквідаційному рахунку акумульована значна кількість коштів, отриманих від реалізації металобрухту, але використати їх вій не має можливості, бо ухвалою суду від 27.10.11р. позбавлений цього права. На початку грудня 2011 року справа буде повторно розглянута у господарському суді Хмельницької області і в разі затвердження процедури ліквідації підприємства він отримає доступ до коштів банку і спрямує їх на першочергову виплату заборгованої заробітної плати.
Що стосується ТОВ «Шепетівський цегельний завод» Л. М. Ірицай повідомив присутнім, що впродовж двох останніх років не відбулись аукціони з продажу цілісно-майнового комплексу підприємства. Тому на комітеті кредиторів буде розглядатись питання виділення окремої частини майна, обладнапняз метою отримання хоч яких-небудь коштів для погашення боргу із виплати заробітної плати.
Міжрайонний прокурор повідомив членам комісії, що питання діяльності арбітражних керуючих в процесі банкрутства підприємств буде детально вивчено прокуратурою. В разі виявлення фактів неналежного виконання ними своїх повноважень, особливо в питаннях, що стосуються виплати заборгованості із заробітної плати ідо Пенсійного фонду, їм буде дана принципова оцінка.
На засідання також запросили представників колишнього трудового колективу ВАТ « Шепетівський завод культиваторів для участі у спільному вирішені питань, які виникають в процесі ліквідації підприємства.
Підбив підсумки засідання міжрайонний прокурор А.А. Швець, який відзначив, що питання погашення боргу із виплати заборгованості заробітної плати та Пенсійного фонду перебуває на особливому контролі як міжрайонної прокуратури, так і прокуратури області. В разі, якщо до кінця року керівники підприємств-боржииків істотно не зменшать існуючий борг, прокуратурою будуть вживатися відповідні заходи реагування.
На засіданні комісії кожному роботодавцеві, арбітражному керуючому були доведені конкретні строки погашення наявного боргу із виплати заробітної плати.