Змінюється не робота, а вивіски?

Автор Іван Паяльник 19 квітня 2013, 15:24

На шепетівську пресу 8–14 квітня весна подіяла: збільшився відсоток статей з ознаками замовності.

Почну з приємного. Попередній огляд газет спровокував дискусію. В коментарях до огляду «схрестили мечі» прагматик lamer 85, ідеаліст Спостерігач і нейтрал Filini. В обговоренні якості місцевої преси перший з коментаторів поставив оригінальний «діагноз» газеті «День за днем»: «[її] … ціную набагато більше ніж усі «Свободи» разом узяті, просто тому, що там купа оголошень. ВСЕ. Після прочитання оголошень вона відразу летить у смітник». На це Спостерігач зауважив, що там, як і в «Шепетівському віснику», цікаві статті інколи трапляються. Проте Filini невблаганно прорік: «написати лише пару правдивих статей в місяць не достатньо, щоб відновити свою репутацію в очах читачів. Наші газети себе дискредитували на багато років уперед, ніколи не купую наших газет і навряд чи стану». Коли ж саме ця триклята «репутація» впала, Filini не уточнив.

Але мене «заділо за живе» не це обговорення, а ось таке інше твердження шановного lamer 85: «в огляді преси, це як у прогнозі погоди не може бути «авторської думки». Дозвольте не погодитися. Ви дивилися «Миколину погоду» по ICTV? По-моєму, це і є яскравий приклад «авторського стилю». Між іншим, саме завдяки своїй харизмі, поведінці, а не чіткості викладу прогнозу, ведучий уже десятками років не сходить з телеекранів. Цікавий збіг: над проблемою об’єктивного/суб’єктивного в журналістиці нещодавно застановився знаний журналіст та ведучий TVi Юрій Макаров. Він пише: «Ізольований факт нічого не вартий… Право на субєктивність – ось проблема порядку денного, надто в політичних системах, де правила й принциповість недорого коштують. … Я із сумом спостерігав, як колись талановиті, енергійні, темпераментні «золоті пера» потроху ставали заручниками власних залежностей і не лише втрачали дар до такої міри, що крім кар’єри закадрових спічрайтерів їм більше нічого не світило, вони робилися підозрілими невротиками, істериками, змінювалося навіть обличчя, немов у того сенатора Палпатіна, який на очах перетворився на володаря Імперії зла» (Ю. Макаров. «І що з того?», «Український тиждень», 19-25.04.2013 р., с. 14). Ось до чого, lamer 85, приводить нехтування «авторським стилем» у журналістиці незалежної України в обмін на срібляники олігархів.

«Знімаю шляпу» перед тим коментатором попереднього огляду газет, який помітив ідеалізацію мною газети «Свобода. Шепетівка». Справді, хоча цей часопис і критичний (чим приємно відрізняється від інших шепетівських газет), але не зрозуміло, звідки «коріння» цієї критичності береться. Поки що «Свобода. Шепетівка» лише критикує, а не пропонує шепетівчанам, як жити далі. Що ж це за опозиція така? Шляхи в майбутнє теж потрібно шукати. Де опозиційні плани дій? Де прогнози? Де конструктив? Цього в «Свободі. Шепетівці», на жаль, і зі свічкою не знайдеш, лише анонімна писанина (інколи справедлива) про зловживання різноманітних посадових осіб. Я давно підозрюю, чому «Свобода» займає саме нішу «анонімного критикана», а не «творця» в політиці. Бо їй вже давно підготували свою «нішу». Ось черговий доказ: «Житомирська організація «Свободи» стала бізнес-проектом для обраних, – ідеться в заяві дванадцятьох учорашніх «свободівців». – Посади в партії роздаються головою за принципом особистої вірності, а не користі для держави та народу. Закулісні ігри та інтриги, власне збагачення, сімейні клани, угодовство та підсиджування, підлабузництво, а також постійні компроміси депутатів з антинародною владою стали нормою життя в організації… Якщо так триватиме, то «Свобода» може перетворитися на «Нашу Україну» (Н. Васюнець. Скандал у партії Тягнибока, «Експрес», 18-25 квітня 2013 р., с. 5).

А тепер до теми нашого огляду. В шепетівській пресі побільшало публікацій з ознаками замовності. «День за днем» порадував аж трьома такими матеріалами: 1) «Скористайтесь правом на податкову знижку» від ОДПІ, 2) «Аграрієм року» став голова правління корпорації «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук», 3) «Уже виросли огірочки, гарбузові сини й дочки…» («День за днем», 10.04.2013 р., с. 2-4). До речі, це видання часто передруковує повідомлення органів державної влади без жодних редагувань, не зважаючи на те, що в «офіційних» текстах теж трапляються найпримітивніші граматичні помилки (бо «не святі горшки ліплять»).

Газета «Шепетівка» цього разу «рекламує» початок роботи КП «Шепетівський ринок», а також наголошує на негативах індивідуального опалення. На нашу думку, ці обидва матеріали мають промовисті ознаки замовності. Автор першої публікації розповідає про майже безкоштовні місця в торгових палатках нового торгівельного об’єкту, закликає до торгівлі приватних сільгоспвиробників на повністю безкоштовних місцях. Звісно, всі в Шепетівці знають, що все це робиться для «переманювання» продавців і покупців із суботнього ринку на Проспекті Миру на КП «Шепетівський ринок». Зміст другої публікації вигідний ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», адже його представники вже виступали в пресі проти поширення індивідуального опалення у нашому місті («Шепетівка», 11.04.2013 р., с. 2-3).

«Засвідчили глибокі знання» – переконує вісниківка О. Сніжна в замітці про переможців обласних етапів олімпіад і МАН з Шепетівщини («Шепетівський вісник», 11.04.2013 р, с. 2). Звичайно, авторка так і не розібралася, чи мають рацію відвідувачі шепетівського форуму, коли пишуть, що за призові місця в обласному етапі конкурсу МАН учням деяких шепетівських шкіл потрібно «давати на лапу» певним людям-носіям «вічного, розумного і світлого».

А ще серед квітневих публікацій «Шепетівського вісника» – замітка про … хокей, а точніше його відсутність у Шепетівці. Тема цього матеріалу, а також статті «Чи є у стадіону «Локомотив» майбутнє?» до болю нагадує тематику матеріалів кількамісячної давності в газеті «День за днем». Отож, «Шепетівський вісник» і надалі продовжує вправлятися в пошуку чужих ідей, переробці і «обгортанні» їх іншими, трохи видозміненими смислами.

Молокопереробники і надалі вправляються у занижуванні цін на молоко, яке закуповується в селян Шепетівського та Ізяславського районів. Нещодавно відділення Антимонопольного комітету України в нашому обласному центрі оштрафувало ФОП «Зубченко» за антиконкурентні узгоджені дії з кількома іншими «гравцями» на ринку закупівлі молока для промислової переробки на Ізяславщині (К. Зварич. Захистили ізяславчан, «Подільські вісті», 9.04.2013 р., с. 1).

На закінчення – про розвиток культури в Хмельницькій області та Україні. «80 відсотків сільських закладів культури не опалюються, а в трьохстах селах взагалі немає клубів», — нарешті констатує очевидний факт журналістка провладних «Подільських вістей» Тетяна Слободянюк у свіжому числі обласної газети. І додає: «78 клубних установ потребують невідкладних ремонтів, а чотири аварійних Будинки культури можуть розвалитися вже нині». (Т. Слободянюк. 80 відсотків… «Подільські вісті», 9.04.2013 р., с. 5). Що ж, зате фольклорні колективи на Хмельниччині співають пісні «Я-Ду-Ха» і «Е-Пі-Центр». Вони вже такі популярні стали, що Ютьюб «розносять».

«Чи прислухається влада до голосу культури? Бо поки що чергова «перебудова» культурна відбулась лише формально: замість управлінь, культури, туризму та курортів обласні відомства зарясніли новими вивісками: «управління культури, національностей та релігій». Чесно кажучи, важко уявити, як «керувати» релігіями та національностями… Чи здатна держава на якісні зміни, крім чергової чехарди з вивісками?» (Т. Слободянюк. 80 відсотків… «Подільські вісті», 9.04.2013 р., с. 5).

Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 02:24 24/04/2013
    [quote name="Спостерігач"]
    У "Шепетівському віснику" час від часу друкують цікаві обєктивні статті, наприклад про ТОВ Шепетівка Енергоінвест.[/quote]
    У нас ще жодна газета не написала об'єктивно про цю компанію. Чомусь досі ніхто не копнув далі і не дізнався хто справжній власник цієї структури, не знайшов зв'язку зі Сміла Енергоінвест. Та газета яка перша напише про справжніх власників нового базару, нових автобусів та Шепетівки Енергоінвест для мене буде еталоном об'єктивності. А так це лише паркетна підстилка в руках наших можновладців.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 13:22 23/04/2013
    Васьок пише:
    ...я хтівби щоб автор статті порахував як отримуючи середню по Шепетівці зп чи допомогу по безробіттю можна платити за всі ком. послуги, чи з маленькою дитиною пробував грітися на трубах Енергоінвесту. 350 грн за централізоване опалення це не 100 - 150 грн за індивідуальне.
    ЗАТЕ В ЕНЕРГОІНВЕСТУ Є ГРОШІ НА ДРУК ПРОПЛАЧЕНИХ СТАТЕЙОК У ШЕПЕТІВСЬКИХ ГАЗЕТАХ ПРО СЕБЕ, ПУХНАСТИХ
    ...автора статті про Шепетівські дороги потрібно заставити поїздити по них власним авто, і поїхати в Ізяслав
    ГАДАЮ, ЦЕЙ АВТОР ДОБРЕ ЗНАЄ, ЩО РОБИТЬСЯ В ІЗЯСЛАВІ. КАЖУТЬ, ВІН ЗВІДТИ РОДОМ. ПРОТЕ ДЛЯ НЬОГО - ГОЛОВНЕ ПІАР, А НЕ ПОВАГА ШЕПЕТІВЧАН.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:27 23/04/2013
    vasyok пише:
    ...А взагалі потрібно писати за інше: ЗА ОСТАННІ ДВА РОКИ РОЗБАЗАРИЛИ "ЖЕК", "ЗАВОД КУЛЬТИВАТОРІВ" ХЛІБОЗАВОД ДОРОГИ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ТАК, ЩО ЗА РІК ВСІ ЯМИ ВОДОЮ ВИМИЛО.

    Ваша критика зрозуміла, але не завжди виправдана. У "Шепетівському віснику" час від часу друкують цікаві обєктивні статті, наприклад про ТОВ Шепетівка Енергоінвест. Було про закриття хлібзаводу. "День за днем" теж не завжди нецікавий. Наприклад, про проблеми культиваторників він уже двічі писав. Ви, мабуть, просто не читаєте місцевих газет?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 15:11 22/04/2013
    День - за днем купую виключно за оголошення. А Шепетівку читаю у знайомого(добровільно - примусово виписав). Так от у цій газеті крім заказаних матеріалів розрахованих на наївних читачів більше немає, що читати. Стосовно індивідуального опалення я хтівби щоб автор статті порахував як отримуючи середню по Шепетівці зп чи допомогу по безробіттю можна платити за всі ком. послуги, чи з маленькою дитиною пробував грітися на трубах Енергоінвесту. 350 грн за централізоване опалення це не 100 - 150 грн за індивідуальне, а от автора статті про Шепетівські дороги потрібно заставити поїздити по них власним авто, і поїхати в Ізяслав(Славута відпадає сама собою там мер господар і дороги набагато кращі) тоді стаття буде звучати трохи по іншому. А взагалі потрібно писати за інше: ЗА ОСТАННІ ДВА РОКИ РОЗБАЗАРИЛИ "ЖЕК", "ЗАВОД КУЛЬТИВАТОРІВ" ХЛІБОЗАВОД ДОРОГИ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ТАК, ЩО ЗА РІК ВСІ ЯМИ ВОДОЮ ВИМИЛО. Тем для написання можна знайти багато, але нашим журналістам простіше писати під диктовку бо тоді при будь-якому керівництві робота буде ніж висвітлювати проблеми міста і горомади, маючи постійну критику з боку влади.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:37 21/04/2013
    Доброе время суток!С удовольствием читаю обзор нашей местной прессы,так сказать тех газетенок,которые по логике,должны стать рупором ,ну не знаю чего,правды....но..но..увы..Про газету "Шепетовка", которую подписывают все педагоги города,и говорить нечего,как в прочим и читать в ней тоже нечего(( Ну не интересно мне,как и многим жителям нашего славного города,читать какой утренник или урок провели в учебных заведениях( Газета "День за днем",напоминает мне доску объявлений,с просроченной информацией..скучно..но особенно умиляют псевдонимы авторов публикаций..вроде люди,по идее,должны были закончить журфак,а пишут как школьники,которые имеют малый запас слов,поэтому все публикации одного автора,хоть и подписаны разными именами,звучат одинаково...((думаю,они сами понимают ,что их статейки ни кто серьезно не читает и поэтому не стараются,а зря)))Далее "Шепетовский весник" сказать ни чего не могу,так как чтение о том,как прекрасна экономическая ситуация в нашем районе,вызывает у меня не просто приступы злобы,что нас до сих пор считают за "глупцов".а и рассуждения на манер "До каких пор этот цирк будет продолжаться??"Я высказала свое субъективное мнение,поэтому прошу не обижаться на меня фанатов наших местных газет,если таковые,конечно имеются)Но самое страшное ,что хочу отметить,проведя изучение статей,это то,что самые заказные статьи : про проблемы рынка,неугодных личностей и прочее,пишут МОЛОДЫЕ журналистки...стараются,выслуживаются,показывают так события как надо заказчику,не думаю о том,что скоро,очень скоро поменяется власть в городе и районе...и тогда...прозвучит классическая фраза НАСТОЯЩЕЙ женщины Фаины Раневской:"Против кого дружим девочки?" И что наши "мальки пера "ответят.?))Всем удачи,и да прибудет с нами здравый смыл
  • Цей коментар не опублікований.
    · 09:22 20/04/2013
    Про замовність дописів у нашій пресі та її дописувачах ми давно знаємо і переконалися, що саме такими діями влада намагається "спілкуватися" з народом, але й самі люди не проявляють громадянської активності, окрім кухонних дискусій про зажирілу владу. А коли хтось колись був на сесії міської ради то міг бачити, що сам депутат навіть найлюдяніший,чи навіть маленька їх група не зможе вплинути на рішення і дії влади, коли в особі народних обранців сидять слизнюки,шкурники які дивляться в очі міського керівництва, як відданий пес на свого господаря.А людські проблеми їм до "лампочки"і тому люди повинні своєю особистою активністю підтримувати тих,хто хоть якось пробує робити супротив отим слизнюкам і халуям.
0
репостів
0
репостів