Четвер, 11 квітня 2013 22:07

«Викручують» історію за Іудині срібляники

Автор часопису «Свобода. Шепетівка», що 1 — 7 квітня потрапив до моєї поштової скриньки, пояснює, чому деякі депутати міськради не бажають відзначати день Крут. «Шепетівка» друкує статистику про безробітних, а «Шепетівський вісник» ділиться враженнями від м’ясокомбінату.

Про чергове погіршення ситуації з зайнятістю в місті Шепетівці пише газета міськради: «Число заявлених підприємствами вільних робочих місць та вакантних посад на 01.01.13 р. становило 4 проти 32 на цю дату в попередньому році. Навантаження на одне вільне робоче місце – 275 осіб» (Б. авт. Соціально-економічне становище м. Шепетівки за 2012 р., «Шепетівка», 4 квітня 2013 р.). Для порівняння, станом на 01.10.2012 р. навантаження на одну вільну вакансію з числа заявлених підприємствами міста Шепетівки складало 155 осіб (див. огляд газет за 24-30 грудня 2012 р.).

Нарешті газетярі нашого міста звернули увагу на Шепетівський м’ясокомбінат (Є. Євгеньєва. Економічний «олімп», «Шепетівський вісник», 4 квітня 2013 р., с. 7). Фактично це одне з небагатьох місцевих підприємств, де і тепер трудяться не одиниці чи десятки, а сотні людей. Завод досі працює, бо вистояв у «епоху первісного нагромадження капіталу» 90-х. У ті роки десятки підприємств по Україні захоплювали бикуваті «нувориші» – друзі тих, хто дурив «лохів» у наперстки на базарах або скуповував ваучери за безцінь. Нині м’ясокомбінат виробляє більше 120 найменувань продукції, з яких понад 80 – ковбаси. Загалом, стаття про м’ясокомбінат написана в дуже компліментарному дусі. Тому відділити правду від брехні пересічному читачеві складно. Ось, наприклад, один з респондентів Є. Євгеньєвої стверджує так: «Підприємство закупляє сировину тільки від українських виробників». Тут широкий простір для тлумачень, бо «виробником» себе в Україні часто «величають» і підозрілі ділки, які свого м’яса виробляють 10%, а імпортують 90%. Судіть самі: торік в Україну з-за кордону була ввезена майже кожна третя свиня (причому ввозилися переважно не туші, а готові до переробки шматки посередньої якості) (Б. авт. Заборона імпорту свинини з Бразилії не вплинула на українські ціни, Finance.ua, 8 квітня 2013 р.). Ось інші дані: за 11 місяців минулого року імпорт в Україну свинини та курятини зріс майже в три рази (Б. авт. В украинской колбасе все больше импортного мяса, Finance.ua, 19 січня 2013 р.). Що цікаво, при цьому зростає експорт українськими виробниками м’яса своєї продукції, як «високоякісної», за кордон, насамперед у Росію.

Коли опалювальний сезон уже наближається до завершення, директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» А. Пращур спромігся визнати, що підприємству буде проблематично закуповувати природний газ на майбутнє. За його версією, головна причина проблеми – «вкрай низький стан розрахунків споживачів послуг з централізованого теплопостачання…». Так, лише населення міста заборгувало понад 7 мільйонів. (А. Пращур. Проблема заборгованості споживачів міста за отримані послуги, «Шепетівка», 4 квітня). Звісно, в статті очільника ТОВ немає жодного слова про те, що зумовлює таку низьку платіжну дисципліну (тарифи, які незрозуміло як нараховуються, «галопуюче» безробіття). А ще в матеріалі відсутня інформація про перевірку законності нарахування ТОВ плати за опалення місць загального користування споживачами багатоквартирних будинків, які встановили індивідуальну (автономну) систему опалення. Нагадаємо, в даній справі шепетівчани Богдан Одуд, Михайло Полодюк, Петро Холява, Юрій Вахоцький та Станіслав Кушик ще в лютому звернулися до Антимонопольного комітету України (Б. авт. Дістав кожного, або як діє реформа Сергія Антонюка, газ. «Свобода. Шепетівка», лютий 2013 р.).

Нарешті зрозумів, чому деякі депутати міськради (в тому числі директори шкіл!) на початку 2013-го проголосували проти спеціального відзначення дня бою під Крутами в найближчі роки, а також зі скепсисом ставляться до Голодомору 1932–1933 років. Цікаву версію відповіді на це питання оприлюднює дописувач газети «Свобода. Шепетівка» М.М. Гучев: «…А щоб всі ваші діяння узаконити рішеннями міської ради, ви з міського обрізаного бюджету берете гроші на доплату холуям-депутатам, що працюють на державних і комунальних підприємствах, в організаціях і установах в розмірі 50% їх посадового окладу» («Свобода. Шепетівка», лютий 2013 р., с. 4). Невже справді «руководітєлі»-провінціали продають повагу до рідної історії за кілька сотень гривень доплат?

Про культуру. Газета «День за днем» друкує репортаж з фестивалю «Ранкова зірка», що проводився в актовій залі музею Миколи Островського 28 березня. Судячи зі змісту публікації, фактично цей захід перетворився на банальщину, «відбувалово» і потрібний для того, щоб організатори (Шепетівський РБК) як годиться відзвітували «в область». Доказ цього – спостереження автора репортажу за поведінкою учасниць фестивалю після його закінчення: «…На вул.. Карла Маркса неподалік пам’ятника Миколі Островському чоловік середнього зросту в хутряній шапці та чорній куртці біля сріблястого «Ланоса» чекає на знайомих учасниць фестивалю. Коли жінки підходять, каже їм: «Ну що, виступили? Отож. Дарма ви казали, що в нашому селі немає кому співати». Нині не зрозуміло, які перспективи як у цього фестивалю, так і в системи сільських закладів культури загалом. Адже нещодавно Мінфін запропонував готувати плани щодо «об’єднання навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури та спорту» (М. Шевчук. Закладам культури хочуть урізати фінансування (+ документ), «Наголос», 2 квітня 2013 р.). Якщо клуби та будинки культури «оптимізують», то селянам і заспівати пісню буде ніде. До речі, сільські дітлахи з багатьох регіонів України ще з минулого року не можуть нарівні з їхніми міськими однолітками навчатися в міських закладах естетичного виховання. Юних художників з сіл, наприклад, подекуди просто перестали набирати у класи. Держава на сільських дітях таким чином економить кошти. А що ж ви хочете? В країні – «покращення».

Коментарі (37)

This comment was minimized by the moderator on the site

І все-таки трішки грубувато працюєте. Я розумію - для Шепетівки піде й так, але у серйознішому виданні уже б не "прокотило". Занадто очевидні ваші політичні вподобання, хоча ви і намагаєтесь їх приховати за нібито нейтральним стилем викладу. Я не...

І все-таки трішки грубувато працюєте. Я розумію - для Шепетівки піде й так, але у серйознішому виданні уже б не "прокотило". Занадто очевидні ваші політичні вподобання, хоча ви і намагаєтесь їх приховати за нібито нейтральним стилем викладу. Я не кажу що вони неправильні - мені особисто глибоко симпатичні як колишні зеки-праффффесора, так і колишні парторги-комсомольці, які починали з вирізки заводів, а закінчили у вишиванці і з тризубом ледь не лобі проставленим - але хотілося, щоб ви писали більш "заувальовано", по-київськи (в ідеалі - по-московськи, але то уже ціла наука). За огляд - дякую, бо газет наших не читаю, а у вас одну статтю прочитав, і вже знаєш усі новини. :-)

Детальніше
lamer85
This comment was minimized by the moderator on the site

А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:

Нікс
This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Нікс"]А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:[/quote]<br />Об'єктивність якщо десь і існує - то тільки не у ЗМІ. :lol:...

[quote name="Нікс"]А мені навпаки подобається стиль викладу. Навіщо ці безуспішні замахи на вєздєсущу об'єктивність? Ліпше вже суб'єктивна авторська думка. :roll:[/quote]<br />Об'єктивність якщо десь і існує - то тільки не у ЗМІ. :lol: Авторська думка і має бути, тільки треба її мякше підносити. А то дуже вже "в лоб" виходить. Якби це стаття про обставини у Шепетівці, чи стан доріг - то тут уже можно було б свої політичні вподобання виразити у всій красі. Але це огляд преси. Тут такі речі непідхожі.<br />PS. Згідно української традиції треба писати "Юда", а не "Іуда" (це з російської калька), і "срібнякИ", а не "сріблЯники" ;-)

Детальніше
lamer85
This comment was minimized by the moderator on the site

lamer85, Ви помиляєтеся. В Україні ще не вся преса скурвилася. Почитайте "Коментарі", "Експрес", "Сільські вісті", "Поділля", журнали "Корреспондент", "Країна", "Український тиждень".

Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

А от шепетівські газети - це або бізнес-проекти, або живуть на бюджетні та передвиборчі дотації. Там обєктивності - 10%.

Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.

Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"]І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.[/quote]<br />А вам відомо, що не обовязково кожне речення писати окремим постом?...

[quote name="Спостерігач"]І ще одне, Ламере.<br />Вам відомо, що це таке - авторська журналістика? Це коли автор пише те, що думає він, а не думають за нього.[/quote]<br />А вам відомо, що не обовязково кожне речення писати окремим постом? :-) <br />Повторюсь ще раз - в огляді преси, це як у прогнозі погоди - не може бути "атороської думки". Або ж інакше треба назвати це якось інакше. Наприклад "Газети Шепетівки з погляду право-націоналістичних сил", чи щось типу того. І мені абсолютно байдуже хто там, як ви написали, "скурвився" ops: , а хто ні. Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права.<br />PS. "Кореспондент", доречі, одна з найпродажніших агенцій. Купують статті у порталів типу elhow.

Детальніше
lamer85
This comment was minimized by the moderator on the site

Для lamer85<br /><br />А що в цьому дописі, на вашу думку, свідчить про "право-націоналістичний" ухил?

Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти...

Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти хліб з маслом"?

Детальніше
Sposterigach
This comment was minimized by the moderator on the site

[quote name="Спостерігач"]Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне -...

[quote name="Спостерігач"]Ламер:<br />...Кожен хоче їсти хліб з маслом і засуджувати їх за це у мене немає жодного права<br /><br />Якщо йти за Вашою логікою, то брехати, порушувати правопорядок, наживатися на комусь теж можливо, бо головне - задоволення бажання "їсти хліб з маслом"?[/quote]<br />Я не писав що це правильно робити. Але судити людей - не моя парафія. ;-) Тим більше, що ви підмінюєте поняття. Написати статтю, і порушити закон - це зовсім різні речі.

Детальніше
lamer85
Коментарі відсутні
Завантажити ще

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением