Ремонт доріг почнуть з «базарного» проспекту Миру?

Автор Іван Паяльник 29 березня 2013, 17:12

18—24 березня про протест шепетівчан проти жахливого стану доріг повідомлялося як в обласній («Поділля»), так і в республіканській («Експрес») пресі. А от з трьох місцевих газет ця тема зацікавила лише «Шепетівський вісник»

 

За традицією журналісти видання райради свої матеріали про найактуальніші проблеми життя «міста корчагінської справи» підписують дуже дипломатично — «наш кор». Ось і цього разу в замітці аноніма «Шепетівські автомобілісти провели акцію протесту» йдеться про мітинг-протест громадських організацій «Шепетівська спілка підприємців» і «Шепетівщина: краще разом» під міськвиконкомом зранку 13 березня. На заході, читаємо у «свіжому номері «Шепетівського вісника», була зачитана резолюція про те, що «водії та власники автомобілів міста Шепетівки обурені незадовільним станом міських доріг та вимагають їхнього капітального ремонту».

Вісниківців істотно доповнила обласна газета «Поділля» від 21 березня. У статті «Перегляньте витрати на ремонт доріг!» процитовано заяву шепетівського депутата Михайла Полодюка: «Під час останньої сесії міської ради було прийнято зміни до бюджету, які передбачали виділення 10 мільйонів гривень на капітальну реконструкцію проспекту Миру...». «...ремонт проспекту Миру, на якому по суботах торгують городяни та жителі прилеглих населених пунктів, потрібен для того, щоб найближчим часом відкрити комунальний ринок, на якому вже перерозподілено торговельні площі», — резонно підсумовується в статті з посиланням на точку зору звичайних шепетівчан.

До слова, в цьому році на ліквідацію ямковості на дорогах усієї Хмельницької області буде витрачено всього близько 59 мільйонів гривень (І. Бабієнко. Яка влада, такі й дороги / Експрес. – 21-28 березня. – С. 14). Цікаво, невже вартість ремонту на проспекті Миру теж включена в цю суму?

А історія «про базар» вже далеко зайшла. Її ініціаторам відступати нікуди. Але вони не оригінальні. Роблять приблизно так, як і попередники. Правду кажуть люди: не везе шепетівчанам із мерами. Якби хоч раз вибрали сумлінного і чесного, то тепер би місто процвітало і розвивалося, а не стрімко деградувало, як це спостерігаємо зараз.

Рекламно-інформаційну статтю про роботу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у напрямку стягнення боргів за комунальні послуги друкує газета «День за днем» 20 березня. На майно чоловіка, який заборгував за послуги централізованого опалення 10000 грн, накладено арешт. Приємно, коли законність торжествує. Але закон повинен бути єдиним для всіх. Тому побажаємо фахівцям ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» ретельно вивчити, чи є злісні боржники серед місцевої чиновницької раті. Адже по Україні в цілому такі персони комунальними платежами нехтують досить часто.

Як інформує всюдисуще «Поділля», нещодавно Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало п’ять суб’єктів господарювання на 22,8 тис. грн, бо вони знизили закупівельні ціни на молоко. Для прикладу, ПП «Ізяславмолпродукт» та ФОП «Зубченко З.В.» заготовляли молоко у Шепетівському районі за дві гривні (М. Борисов. Апетити молокопереробників трохи вгамували / Поділля. – 2013. – 21 березня. – С. 2). Ось воно що. А я то сушу голову, чому це раптом 200-грамова пачка «ізяславського» масла на шепетівському ринку раптом одномоментно подорожчала на 50 копійок. Невже штраф таким чином «відбивають»?

Цікава ситуація складається в нашому місті з бродячими собаками. На нещодавнє звернення власниці продуктового магазину «Ювілон» до «Шепетівського вісника» з приводу засилля вуличних песиків та сучок КП «Шепетівське РЕП» зауважило, що воно б і раде було їх стерилізувати, але «умов для цього у комунального підприємства нема, тож у Шепетівці її не проводять». Дивно. Чому це комунальники «заштатного» маленького Красилова стерилізувати псів можуть (Б. Домченко. У Красилові блукала скажена лисиця / Поділля. – 2013. – 21 березня. – С. 3), а їхні колеги з нашого рідного «міста корчагінської слави» — ні? Якщо навіть у межах однієї області такий «різнобій» у поглядах комунальників на долю бездомних хвостатих, то що вже говорити про більш важливіші справи в країні?

Газета «День за днем» дослідила, які об’єкти промисловості з’явилися в місті Шепетівці у роки сьомої радянської п’ятерічки (1959–1965 рр.). Виявляється, з тодішніх промислових новобудов до наших часів «вистояв» лише Шепетівський м’ясокомбінат. А від тарного, асфальтового заводів, цехів маслозаводу, райпромкомбінату, райхарчокомбінату, комбінату побутового обслуговування залишилися лише назви чи поруйновані приміщення (В. Ковальчук. Як у Шепетівці «м’ясну мрію» Хрущова реалізовували / День за днем. – 2013. – 20 березня. – С. 1, 3).

Із вельми інтригуючим заголовком на першій сторінці — «На «Масляну» у парку пригощали варениками» — 21 березня вийшла газета «Шепетівка». Що ж, добре що не млинцями пригощали, бо то елемент поховального обряду в росіян, щось подібне до нашого колива, яке споживають на поминках. А загалом в українського народу існує традиція відзначати «Колодія». На Поділлі цього дня хлопці пригощали дівчат горілкою, пивом, солодощами — купували (запивали) «Колодку». У подяку за це кожна дівчина вишивала перкалеву хусточку, оздоблюючи її квітками та ініціалами свого обранця, та дарувала йому на Великдень — повертала «Колодку». На Колодія їли не лише вареники з си­ром і сметаною, але й пироги з сиром, гречані млинці.

І на закінчення про курйоз. У одній зі сільських шкіл району «дев’ятирічний учень під час суперечки вкусив вчительку за палець», інформує «Шепетівський вісник». Залишається лише позаздрити гонорові наставниці молодого дарування, якщо навіть про таку банальну витівку представника молодшої шкільної ланки дізналися в міліції.

Останнє редагування 29 березня 2013, 17:22
0
репостів
0
репостів