Вівторок, 19 березня 2013 14:01

Чи є підсніжники в «підземних переходах» Шепетівки?

11—17 березня учителька біології шепетівської ЗОШ № 3 попросила читачів «Шепетівки» захищати перші весняні квіти — підсніжники. «Шепетівський вісник» їх не виявив, а натомість описав, як набридла затяжна зима комунальникам. А оптимістичний «День за днем» навіть устиг спрогнозувати, що навесні сіятимуть переважно сою та кукурудзу.

«Перша квітка весни – підсніжник» — так називається невеличка замітка фахівця-біолога у часописі міськради. На думку педагога, «практично скрізь, де ростуть ці ніжні білувато-зелені квіти, їх підстерігають «мисливці поза законом», які рвуть рідкісні чудеса флори і несуть на ринки або в підземні переходи» («Шепетівка», 14 березня, с. 4).

Не знаю, де живе шановний біолог, але в Шепетівці я не бачив підсніжників ні на ринках, ні, тим паче, «в підземних переходах». Відкинемо підозри в плагіаті («підземні переходи» налаштовують на думку, що авторка замітки запозичила «кусень» своєї публікації з мережі Інтернет), а натомість сконцентруємося на тому, як наші земляки боролися зі сніговою стихією в березні.

— Техніка застаріла, часто виходить з ладу, тож машиністи, механіки, електрозварники працюють, незважаючи ні на мороз, ні на спеку, — поскаржився «Шепетівському віснику» на засоби для прибирання снігу директор Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства Юрій Шайнога.

— Возили із собою лопати, пісок, мотузки, троси. Найчастіше буксували біля багатоповерхівок, бо не всі двірники старанно чистили під’їзди до будинків. У результаті за зиму я чотири рази ремонтував свій автомобіль, — додав згаданому виданню таксист Валентин К.

Дуже ексцентрично відмітив заслуги техніки ВАТ «Шепетівкагаз» у «поборюванні» снігу дописувач «Шепетівки» О. Чайка: «Цього року, як і РАНІШИМИ, до міських комунальників ПІДНАТУЖИЛОСЯ ВАТ «Шепетівкагаз» (В.В. Туринський). Їхній Т-150 із потужним відвалом так «дер» від снігу вулиці, що ЛЮДИ АЖ РАДІЛИ».

Що ж, може дехто і радів, але більшість таки ридала. Бо коли настільки скурпульозно «дерти» дороги, то від них за два-три роки точно нічого не залишиться. Зрештою, чимало вулиць, як-от Котовського чи Горбатюка, і тепер схожі на шляхи після термоядерної війни. Зате в торішньому звіті міського голови величаво пишеться: «Проведено капітальний та поточний ремонт 15 вулиць з асфальтовим покриттям та відсипано в щебеневому варіанті 7 вулиць протяжністю 4,6 км» («День за днем», 13 березня, с. 3).

Кому — проблеми сьогоднішні «на часі», а газету «День за днем» більше переймає майбутнє. Як розповів у інтерв’ю цьому виданню начальник районного управління сільського господарства Василь Дейнега, аграрії Шепетівщини мають намір у 2013-му наполовину збільшити посіви сої — з 20 до 29,4% від усіх орних площ. Натомість істотно зменшиться вирощення пшениці та цукрових буряків. Цікаво, а хто ж буде все це сіяти? За словами пана Дейнеги, наразі з 17440 працездатних людей, які мешкають у Шепетівському районі, лише 1843 особи працювали в аграрній сфері станом на 1 лютого 2013 року. Решта трудиться в особистих селянських господарствах.

До інших тем. Щиро здивувала публікація дев’яти фото старшокласниць на 8-ій стор. газети «Шепетівський вісник». З одного боку, це видання і так переповнене «по вінця» дівочими та жіночими обличчями (як і «День за днем», до речі). А з іншого, наскільки педагогічно оголошувати в газеті райради конкурс «Міс старшокласниця-2013», навіть якщо він проводиться «за підтримки відділу в справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Шепетівської міської ради»? Порадимо журі з його витонченим естетичним смаком наступного разу друкувати фото конкурсанток в купальниках. Заради такого красуням до ніякого Києва на фотосесії їхати не треба буде, ба більше, фотографи за свій кошт потягнуться в наше «місто корчагінської слави».

Вельми гротескно в газеті «Шепетівка» привітали директорку ЗОШ № 4 з ювілеєм учнівський, батьківський та педагогічний колективи. «Здається, що кожного 1 вересня не просто свято знань, а це ніби новосілля в нашій школі, адже щорічно ремонт в ній ... проводиться не тільки поточний, а й змінюється дизайн, все підбирається в певному стилі, тож шкільні приміщення сяють новими фарбами, кольорами, вони затишні та комфортні», — пишуть вони. Не знаю, наскільки привабливий інтер’єр цієї установи, а от екстер’єр лякає: школа обкладена жахливою «радянською» плиткою сіро-брудного кольору. А відтак, знадвору заклад освіти радше відлякує, ніж притягує.

Чи не єдина стаття, яка варта того, щоб її вирізати та зберегти — про 90-у річницю від дня народження видатного педагога, художника, історика та краєзнавця зі села Коськова Костянтина Терещука («Шепетівський вісник», 14 березня, с. 4). 1943-го цей чоловік повернувся з фронту з двома пораненнями, поїхав на Донбас, закінчив Запорізький університет, після чого влаштувався у Коськові викладачем англійської мови, біології, географії та історії. Займався археологічними дослідженнями давньоруських поселень, а результати публікував у збірниках АН СРСР та журналі «Археологія». Чоловік власноруч створив музей історії села Коськова, прикрасив його авторськими картинами видатних історичних постатей. Ось на таких прикладах потрібно навчати підростаюче покоління, а не проводити для нього конкурс «Міс старшокласниця-2013».

Коментарі (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

автор даної статті ну справжній "розумник"

111
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація