Дід Мороз: «На Шепетівщині всьо чотко»

Автор Іван Паяльник 30 грудня 2012, 21:27

Напередодні 2013-го шепетівські газети шукали оптимізм там, де його немає.

В газеті міськради (Алла Мазанюк. На порядку денному – питання молодіжної політики / Шепетівка. – 2012. – 27 грудня. – № 52. − С. 3) переказується виступ у міськвиконкомі представниці центру зайнятості Тамари Каштан. За її даними, в 2012 році для 57% з 1418 безробітних центр підшукав роботу. Газета не конкретизує, яка «якість» цих робочих місць (постійні чи тимчасові сезонні, високооплачувані чи не дуже, яке співвідношення між кількістю створених та ліквідованих). Тим часом, за повідомленням газети «День за днем» в Шепетівці навантаження на одну вільну вакансію з числа заявлених підприємствами міста станом на 1 жовтня складало 155 осіб (В. Ковальчук, Н. Гурінович / Ринок на проспекті: чергове закриття / День за днем. − 2012. − 5 грудня. − № 49. − С. 2). Наша область опинилася в четвірці задніх у рейтингу регіонів України із найвищою в січні-вересні часткою працівників, яким встановлена тарифна ставка нижче прожиткового мінімуму (Юрій Вишневський. Євген Півнєв. Рейтинг губернаторів: кого час звільняти / Коментарі. − 2012. − 7 грудня. − № 47. − С. 23). Також Хмельниччина влітку посідала передостаннє місце в країні за співвідношенням кількості створених до ліквідованих робочих місць (Наталка Коберник. Вже й літо минає, а «тінь» не зникає... / Подільські вісті. − 2012. − 28 серпня. − № 125-126. − С. 4).

Викликають посмішку публікації про «показухи», які час від часу влаштовує освітянська еліта. Цього разу на базі шепетівських шкіл №№ 6 і 3 «засідали» члени обласного клубу директорів «Співробітництво» (Р. Житинська. Змінюйте все, що можна змінити / Шепетівський вісник. − 2012. − 27 грудня. − С. 4). Перша зі шкіл представляла свої креативність та імідж. Цитуємо журналістський текст: «Нині над іміджем школи постійно працює педагогічний колектив. Найперше, що зроблено − облаштовані внутрішні вбиральні, яких не було ні для молодших, ні для старших учнів...». Цікаво, відколи це вказівка профільного міністерства про облаштування внутрішніх вбиралень у школах до початку нового навчального 2012/2013 року стала ознакою «іміджу» окремо взятої міської школи? До речі, коли згаданий «бомонд» продовжив свій захід у школі № 3, то взяв участь у тренінзі «Розумним бути круто», який організували тамтешні юні науковці. Якщо слово «круто» для організаторів тренінгу − не жаргонне, а асоціюється з «розумом», то що вже й казати...

Зрештою, про те, яким насправді є рівень освіченості деяких «елітарних» шепетівських освітян, дізнаємося зі статті в газеті «Шепетівка» про проведення І-го етапу конкурсу-захисту наукових робіт серед учнів-членів Малої академії наук у школі-ліцеї (Г. Вихівська. Свято науки / Шепетівка. − 2012. − 27 грудня. − № 52. − С. 6). Кому-кому, а методисту методкабінету управління освіти, якою є пані Вихівська, вартувало б знати, що в складі журі І-го етапу перебував не представник «Інституту археології та джерелознавства при Академії наук України» (такого закладу в природі не існує), а представник «Інституту археографії та джерелознавства при Академії наук України». Археологи − копають землю, а археографи − письмові пам’ятки історії досліджують. До речі, судячи з публікації, переможцями І-го етапу конкурсу стали «23 учні із школи-ліцею, 7 із школи-гімназії, по 3 із школи-військового ліцею, СЗОШ № 2...». Чому такий «різнобій»? Невже онуки колишньої партноменклатури і діти теперішніх бізнесменів, яких доволі навчається в школі-ліцеї, настільки випереджають за своїм розумовим розвитком своїх однолітків з інших, звичайних шкіл міста? Гадаю, статистика переможців змінилася б, якби І етап конкурсу перенесли з ліцею деінде. До речі, знайома вчителька, що сиділа в журі однієї з секцій, повідомила таке: якщо звичайному обдарованому учню-члену МАН «пробитися в область» з Шепетівки ще «світить», то перемогти там простому смертному − зась, «все куплено».

Якщо регулярно читати «Шепетівський вісник» то складається враження, що корпорація «Сварог Вест Груп» причетна практично до всього, що відбувається в сільському господарстві нашого району. Якщо ця приватна компанія справді настільки потужна, то чому б її спеціалістам не замінити тих чиновників-спеціалістів з АПК, які засідають у державній будівлі по вул. Карла Маркса, що навпроти пам’ятника Володимиру Леніну? Ось і в передноворічному, № 151-152 часопису є одразу дві публікації на «сварогівські» теми (Наш кор. Корпорація «Сварог Вест Груп» − переможець Всеукраїнського конкурсу / Шепетівський вісник. − 2012. − 27 грудня. − С. 1; Леонід Олійник: «Бажаю Шепетівщині молочних рік і процвітання / Там само. − С. 3). В першій повідомляється, що корпорація виборола номінацію «Екологічно відповідальні підприємства АПК». Друга − розповідь керівника «сварогівського» ТОВ «Подільський господар» пана Олійника про роботу підприємства та плани на найближчу перспективу. Виявляється, щодоби у двох селах району − Великій Медведівці та Саверцях − на молочнотоварних комплексах цього ТОВ надоюють 10−12 тонн молока. Наведені і цьогорічні показники по м’ясу: на 14-и фермах ТОВ його вироблено 14114 центнерів. Але чи п’ємо молоко і м’ясо «подільських господарів» ми, шепетівчани? Де конкретно ця сировина переробляється? Кому, як і коли збувається? Про такі важливі речі в «районці» інформації не знаходимо.

Поки газети міськ- і райради вражають одна одну «покращеннями», про справжню біду, яку заведено не помічати, наш земляк проінформував sms-кою редакцію обласної газети «Поділля». Цитата дослівно: «18.12. У селі Старі Бейзими Шепетівського району вирує алкогольний бізнес, споюють молодих матерів, позбавляють пенсіонерів пенсій. Продавці на прохання припинити це неподобство ніяк не реагують. На допомогу місцевої влади не покладаємося, бо скрізь все «схоплено» (СМС-новини / Поділля. − 2012. − 27 грудня. − № 52. − С. 3). Прочитав, любий Читачу? А тепер пригадай сказане на минулому тижні начальником міськвідділу міліції Бакуном про те, що більшість краян (60%) порушують закон в п’яному вигляді (Є. Літвінчук. Першочергове завдання – піднести імідж міліцейської служби / Шепетівський вісник. – 2012. – 20 грудня. – № 148-149. − С. 2). Ще порівняй з даними статистики ДІТБ по Хмельницькій області: «80% цьогорічних пожеж і загорянь сталося через необачність нетверезих людей під час куріння» (Без авт. Більшість пожеж − через шкідливі звички / День за днем. − 2012. − 21 листопда. − № 47. − С. 4).

І на завершення традиційно про те, чого шепетівська преса не помітила − як населення Шепетівського району страждало від екстремальних снігопадів у другій половині грудня 2012 року. Через опади села Сошки, Велика Рішнівка, низка інших населених пунктів краю надовго були відрізані від основних шляхів сполучення, тому в селян подекуди виникали труднощі навіть із придбанням хліба. В сусідньому, Полонському районі 20 грудня настільки «завалило» снігом дороги, що найвідважніші вчителі добиралися до місця своєї роботи в селі Сасанівка ... на лижах.

Останнє редагування 30 грудня 2012, 21:39
0
репостів
0
репостів