ПРО БРЕХНЮ І БРЕХУНІВ

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
27 квіт. 2021 19:01 - 27 квіт. 2021 22:33 #120998 від pruduk
Якщо хтось постійно бреше, то на те може бути дві причини – йому то вигідно або отримує від того задоволення. Я не є психіатр і тому про другий випадок судити не збираюсь. Проте економіки мене вчили добре, і тому буду писати про цілу епоху однієї дуже великої брехні в українській історії.
Це брехня настільки велика, що дозволила брехунам стати мільярдерами чи загальнодержавними політиками на десятки років, а більшість українців зробила бідними. Велика брехня, брехня на всю Україну, не може бути складною, бо її не сприймуть маси: простий народ проковтне хоч і велику, проте лише дуже просту брехню.
Ось ця брехня: в Україні фізичні особи, тобто громадяни, бідні, а юридичні особи, тобто весь бізнес та різні установи – багаті. Люди, хто хоча б здатен вийти за поріг, скажуть – це неправда. Звичайно, що неправда. Хіба всі українці бідні? Хіба власники підприємств бідні? Хіба політики бідні? Ті, хто працюють на підприємстві, добре знають, що далеко не всі підприємства чи установи є багатими. Дуже часто навпаки – інакше звідки стільки банкрутств?
Правда ж очевидна: українці і українські юридичні особи не багаті чи бідні – вони різні.
Але ж ця брехня працює. Вона є основою для подвійного ціноутворення. Дві ціни на газ, дві ціни на електрику, дві ціни на воду, дві ціни на землю – одна для фізосіб, інша для юросіб.
Наслідки плачевні – марнування ресурсів, корупція та бідність.
Менша ціна для "бідного" населення, більша – для "багатого" бізнесу.
Але ж нема бідного населення і багатого бізнесу! Завжди вони різні.
А дві ціни є.
Але ж… Він, Вона чи Воно десятки років у політиці. Їх вибирають люди. І їхнє головне гасло: треба забрати в багатого бізнесу і поділити між бідним народом.
Я знижу ціну на газ вдвічі! А я в чотири рази! Бо українці бідні!
Ось так люди роблять політичну кар’єру, десятиліттями.
А мільйони і мільярди? Тут взагалі просто. Треба бути ідіотом, щоб продавати товар за двома цінами і не стати мільйонером чи мільярдером і жити собі у Відні.
Брехуни, кажуть: а ми будемо контролювати. Ага, будуть, із задоволенням, ще й задурно, навіть будуть доплачувати за таку роботу (що, до речі, й роблять).
Якщо ця велика брехня така очевидна, то чому люди на неї ведуться? Тут дві причини. Багато людей є настільки простими, що і не здатні побачити найочевиднішої брехні. А багато розуміють, але ж ця брехня солодка – а хто любить платити більше? Бідні, бо дурні…
Останнє редагування: 27 квіт. 2021 22:33 ким pruduk.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.181 секунд
0
репости
0
репости