Сюрпризи для українців

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
30 лист. 2016 23:20 - 30 лист. 2016 23:32 #109806 від pruduk
Прийдешня зима принесе українцям відразу кілька важливих змін

Грудень. Мабуть найбільш очікуваною подією грудня є підвищення соцстандартів. Так, з першого числа мінзарплату підвищать на 150 грн (до 1600 грн з 1450 грн), на стільки ж підніметься і мінімальний тарифний оклад. Також зросте і мінімальна пенсія – з 1130 грн до 1247 грн.

Чекає українців і неприємний сюрприз – напередодні новорічних свят піднімуться мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. Згідно з постановою Кабміну, яке вступає в силу 2 грудня, горілка подорожчає на 27,86%, вино – на 22%, вермути – на 55,6%, шампанське – на 40%. Так, наприклад, мінімальна ціна за 0,5 горілки становитиме 69,78 грн (зараз – 54,9 грн), пляшки вина 0,7 л – 33 грн, пляшка вермуту – 42 грн, а пляшка шампанського – 69,9 грн.

Січень. Також з 1 січня набуває чинності закон, згідно з яким під час вступу до вищих навчальних закладів на медиків і вчителів право першочергового зарахування на бюджет отримають ті абітурієнти, які укладуть договір про трирічної відпрацювання в селах. Їм нададуть безкоштовне житло з оплаченим опаленням і світлом в межах норм.

Ще з початку зими стане легше дихати підприємцям – Кабмін своїм розпорядженням скасував 367 регуляторних актів, затверджених ще в СРСР. Крім того, з 1 січня для підприємців Мінфін вводить нову, спрощену форму податкової декларації, де замість чотирьох доповнень залишиться два.

Але є і зміни, які вступлять в силу в січні, якщо напередодні попрацюють народні депутати. Якщо на сесії 8-11 грудня вони, як обіцяють, приймуть держбюджет на 2017 рік, то з Нового року мінімальна зарплата зросте вдвічі – до 3200 грн.

Крім того, є невелика надія, що в грудні депутати займуться прийняттям законів, без яких Україна може не отримати транш $ 1,3 млрд від МВФ. Це пенсійна реформа, ринок землі та інші. Якщо займуться пенсійною реформою, то з січня запрацює накопичувальний рівень пенсійного забезпечення.

Всім українцям віком до 35 років доведеться додатково відраховувати 2-7% від своєї зарплати. Кошти будуть накопичуватися на індивідуальному рахунку, а витратити їх можна буде після виходу на пенсію.

Крім того, на початку 2017 року Кабмін вводить референтні (середні) ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету і астми. Це здешевить деякі ліки закордонного виробництва. Точні цифри ще не визначені.

Лютий. Що стосується останнього місяця зими, то поки він не дуже багатий на події. Так, лютий почнеться з суєти навколо аудиту фінансових звітів партій: відповідно до законодавчих нововведень, в НАПКА до 9 лютого їх повинні подати 26 політсил (ті, хто отримав державне фінансування, і ті, хто брав участь в проміжних виборах 2016 в 7 мажоритарних округах). Для проведення перевірки засіків партій НАПКА рекомендує 9 аудиторських фірм.

Також в лютому може нарешті заробити багатостраждальне Держбюро розслідувань (ДБР) – в цьому місяці повинна закінчитися процедура вибору його керівника.

Так, в кінці жовтня 65 претендентів пройшли профтестування, а на початку листопада – тестування здібностей. Після оголошення рейтингів вони пройдуть співбесіду і перевірку на поліграфі.

На кінець січня планують повторну співбесіду і затвердження кандидатури прем'єром і президентом. А вже після цього, в лютому, комісія почне відбирати заступників керівника і штатних співробітників.
Останнє редагування: 30 лист. 2016 23:32 ким pruduk.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.216 секунд
0
репости
0
репости