Стимулююча роль студентських стипендій

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
16 вер. 2016 17:03 - 16 вер. 2016 17:04 #108698 від pruduk
Мінфін та Міністерство освіти розповіли, що може статися із стипендіями для студентів. Пристрасті навколо призначення чи радше перепризначення стипендій ніяк не вляжуться. Заява міністра фінансів Олександра Данилюка про можливе зменшення кількості одержувачів стипендій обурила і студентів, і їхніх батьків, і громадськість.
Нагадаю, що Мінфін запропонував з 1 січня 2017 року в сім разів скоротити число студентів, які отримують стипендію, пояснюючи це тим, що щасливці одержуватимуть за відмінне навчання понад 5 тисяч гривень. Але чомусь студенти від цього не в захваті.
Останні заяви Мінфіну такі: стипендіальний фонд змінюватися не буде (загальний його розмір в держбюджеті 2017 року збережеться на рівні близько 5 мільярдів гривень), натомість зменшиться кількість тих, хто отримуватиме стипендії.
То скільки ж урешті-решт дістанеться студентам і за що?
-- Вважаю, що сьогоднішня ситуація, коли близько 75% студентів отримують академічну стипендію власне за те, що вчаться, тобто виконують свої прямі обов'язки, не є справедливою, -- відповідає Сергій Марченко, заступник міністра фінансів України.
-- Фінансувати більшість за рахунок старанніших та успішніших -- не найкраща формула успіху. Отримувати стипендію повинні студенти, які мають значні досягнення у навчанні, можливо, наукові розробки, є переможцями різноманітних олімпіад чи, на вибір вишу, мають спортивні перемоги.
Стипендія повинна бути заохоченням, додатковим стимулом для навчання.
-- Скільки студентів отримують стипендію тепер, а скільки отримуватимуть після запровадження цього рішення?
-- На сьогодні стипендію отримує 455 тисяч студентів. Скільки саме студентів одержуватиме стипендію в разі запровадження нової системи, сказати наразі важко. Проте їх, безперечно, стане значно менше.
-- Нині середня стипендія становить трохи більше як 800 гривень. Якою вона стане, коли буде зменшено кількість тих, хто її отримує?
-- За попередніми підрахунками, вона може становити близько 2,5 тисячі гривень. Проте, повторюю, остаточних цифр і розрахунків ще немає.
-- А яка позиція Міністерства освіти і науки у цьому дискусійному питанні?
-- Наша позиція не змінюється: ми вимагаємо виконання норми закону "Про вищу освіту", стаття 62 якого передбачає, що академічні стипендії мають отримувати від 66,6% до 75% студентів, а їх розмір -- наближатись до прожиткового мінімуму в порядку, який встановлює Кабмін, -- каже Володимир Ковтунець, заступник міністра освіти і науки.
-- Навіть компромісна пропозиція прем'єр-міністра -- затвердити стипендіальний фонд у розмірі 2,6 мільярда гривень -- не дозволяє виконати норми закону. Потрібні зміни до закону і зміни порядку виплати стипендій. Ми вважаємо, що не можна погіршувати умови навчання студентів, які зараховані в попередні роки.
Проте порядок виплати стипендій можна поступово змінювати.
Зокрема, збільшити розмір стипендій залежно від результатів навчання, а також збільшити на 50% розмір стипендій для студентів деяких спеціальностей: педагогічних, математичних і природничих, інженерних (крім ІТ).
А також збільшити поріг малозабезпеченості для виплати соціальних стипендій.
Останнє редагування: 16 вер. 2016 17:04 ким pruduk.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.222 секунд
0
репости
0
репости