ДЕЯКИХ УКРАЇНЦІВ МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ ПЕНСІЇ

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
14 квіт. 2016 19:10 - 14 квіт. 2016 23:28 #106136 від pruduk
Право громадян на страхову пенсію закріплено в Конституції України, однак у деяких випадках держава може не призначити її певним особам.

За словами експертів Пенсійного фонду, в призначенні виплат відмовлять:

1) Якщо громадянин не досяг пенсійного віку. На призначення пенсії за віком мають право чоловіки і жінки при досягненні пенсійного віку. До досягнення віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вийти на пенсію за віком мають право жінки 1961 року народження і старше, відповідно до встановленого в зазначеному законі пенсійного віку.

2) Якщо у людини немає необхідного стажу. Після затвердження пенсійної реформи мінімальний стаж, необхідний для призначення пенсії, підняли з п’яти до 15 років. Так записано в статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Якщо у людини такого стажу немає, вона може претендувати лише на соціальні виплати, однак у пізнішому віці: чоловіки – в 63 роки, жінки – згідно з таблицею, встановленою законом.

3) Якщо громадянин не звернувся за пенсією. У нарахуванні пенсії можуть відмовити, якщо особа, яка має на неї повне право, не звернулася за виплатами. Адже страхову пенсію призначають із дня, який слідує за днем, коли настає пенсійний вік, за заявою громадянина.

4) Якщо людина проживає в країні нелегально. Право на пенсію не мають іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на незаконних підставах. Така норма закріплена в статті 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Як повідомлялося раніше, чиновники мають намір перевірити обгрунтованість отримання соціальних виплат українцями. Першими, кого стосуватиметься верифікація, і хто може перестати отримувати допомогу від держави, стануть громадяни, які мають статус переселенців.
Останнє редагування: 14 квіт. 2016 23:28 ким pruduk.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.104 секунд