Пільги для бійців АТО - право на безоплатне отримання ліків

Більше
17 серп. 2015 23:29 #100398 від НЕкремлебот

olhavs пише: Епілептики можуть мати інвалідність, а епілепсія, як я вже писала може бути і після травми

Мати інвалідність може хто завгодно (вибачаюсь за трохи цинічне звучання фрази, ніякого "лівого" змісту в ній нема), і після бойових дій травм може бути багато, але конкретно в постанові яку цитує пан Петро сказано

Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які
працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і
психіатричних закладів)

Тобто в данному випадку інвалідність є обмеженням саме психічного захворюваня.
Не сперечаюсь, таке захворювання можливо отримати в АТО. Але якщо б влада дійсно піклувалася б про ветеранів, список хвороб... скажімо так, мав би більш травматологічний напрямок.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • olhavs
  • olhavs аватар
  • Елітний учасник
  • Елітний учасник
Більше
17 серп. 2015 23:41 #100399 від olhavs

Некремлебот пише:

olhavs пише: Епілептики можуть мати інвалідність, а епілепсія, як я вже писала може бути і після травми

Мати інвалідність може хто завгодно (вибачаюсь за трохи цинічне звучання фрази, ніякого "лівого" змісту в ній нема), і після бойових дій травм може бути багато, але конкретно в постанові яку цитує пан Петро сказано

Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які
працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і
психіатричних закладів)

Тобто в даному випадку інвалідність є обмеженням саме психічного захворюваня.
Не сперечаюсь, таке захворювання можливо отримати в АТО. Але якщо б влада дійсно піклувалася б про ветеранів, список хвороб... скажімо так, мав би більш травматологічний напрямок.


Так постанова 1998 року. Треба вносити зміни, або писати нову, підлаштовану спеціально під них. І найголовніше - виконувати її.І я не впевнена, що найближчим часом ця система запрацює

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pruduk
  • pruduk аватар Автор теми
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
18 серп. 2015 07:21 #100401 від pruduk
Хочеться вірити, що Кабінет Міністрів змінить ПЕРЕЛІК категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно для учасників бойових дій, учасників АТО. Бо з перерахованими вище захворюваннями - в АТО взагалі не презивають!

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • olhavs
  • olhavs аватар
  • Елітний учасник
  • Елітний учасник
Більше
18 серп. 2015 09:45 #100403 від olhavs

Петро пише: Хочеться вірити, що Кабінет Міністрів змінить ПЕРЕЛІК категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно для учасників бойових дій, учасників АТО. Бо з перерахованими вище захворюваннями - в АТО взагалі не презивають!


Знову ви призивають/не призивають. Та не має цей список відношення до учасників АТО. Як я вже писала, хворі на ці хвороби мають право на отримання безплатних ліків (якщо є гроші в бюджеті). Не залежно від того були/не були вони в АТО. Не ліпіть все до купи.

Відповідно до ст. 5 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Безпосередньо перелік пільг, що передбачені для учасників бойових дій, вказаний у ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Отже, учасникам бойових дій надаються такі пільги:
1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Ніякого переліку хвороб для учасників АТО немає. Їм просто мають видавати ліки безкоштовно.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Anykey
  • Anykey аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
18 серп. 2015 10:01 #100404 від Anykey

може стати учасником АТО. Я от ходив - мене не взяли, чомусь...

А хіба представникам твоєї віри можна воювати, чи хоча б приймати військову присягу ?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
18 серп. 2015 12:53 #100408 від 259051213422@odnoklassniki.com

Anykey пише:

може стати учасником АТО. Я от ходив - мене не взяли, чомусь...

А хіба представникам твоєї віри можна воювати, чи хоча б приймати військову присягу ?

"Все мені можна - тільки не все корисне", як писав ап. Павло. Хоча я й не писав, що ходив у АТО записуватись. Просто був у військоматі. Не беруть мене нікуди - хоч з вірою, хоч без. :angry:

Як я вже писала, хворі на ці хвороби мають право на отримання безплатних ліків (якщо є гроші в бюджеті).

Аааа... Ну навіть якщо і так - це знущання чистої води. Які безоплатні ліки? Коли і кому вони були? Я за 10 років не отримав навіть аскорбінки :unsure:
Але будемо вірити, товариші, що все йде вірною дорогою.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.128 секунд
0
репостів
0
репостів