Борьба со злом

Більше
05 вер. 2015 00:04 #101078 від 259051213422@odnoklassniki.com
Відповідь від 259051213422@odnoklassniki.com у темі Борьба со злом

cReaMeR пише: Я не совсем согласен,а спорить желания нету :)

А шоб не спорити згадайте слова Христової молитви ("Отче наш") - "Визволь нас від Злого" ("Избави нас от Лукавого"). З цього виходить, що нам не тільки треба якось з під впливу Злого вибиратись, але що ми ще й самотужки цього зробити не можемо - мусимо просити про допомогу. Тому коли хтось пропонує угоду з Дияволом - плюньте межи очі :lol:
Це все одно що хтось би зараз запрпонував мені підписати кровью угоду про отримання українського громадянства. Я ж ним володію від народження ;) Точно та сама історія.
Ці користувачі подякували: cReaMeR

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
05 вер. 2015 00:20 - 05 вер. 2015 00:21 #101079 від НЕкремлебот
Відповідь від НЕкремлебот у темі Борьба со злом

Михайло Ворончук пише: А шоб не спорити згадайте слова Христової молитви ("Отче наш") - "Визволь нас від Злого" ("Избави нас от Лукавого").

Хм... Згадати оригінальні слова молитви не може ніхто знас, а переклад вбиває зміст. Наприклад, на українській (та польській) мові я чув трошки другий варіант: "Визволь нас від всього злого", що знімає обособлення. На россійскій же слово "избавь" не є синонимом слова "освободи", так що тут питяннь і питаннь...

ЗІ: Один з минулих шепетівських ксьонзів, коли я до нього доколупався і почав казати що "а тут же написано те-то і те-то, це ж значить те-то і те-то" сказав: "Не роби вигляд що ти краще за інших розумієш Слово Боже. Хлопче, ти або віриш або ні. А трактувати та пояснювати ці тексти не треба, бо ніхто, включаючи мене, не розуміє повністю їх початкового значення, якщо воно є"
Останнє редагування: 05 вер. 2015 00:21 ким НЕкремлебот.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
05 вер. 2015 00:47 #101081 від 259051213422@odnoklassniki.com
Відповідь від 259051213422@odnoklassniki.com у темі Борьба со злом
Так в оригіналі й стоїть "від злого" (πονηροũ. (понерУ) по грецькі) :) Слово ж яке перекладено "визволь", це грецьке ρũσαι (рЮсай), що має значення "звільняти, рятувати, збавляти". Але хай би цих слів і взагалі не було - Біблія прямим текстом повідомляє - рулить цим світом зовсім не той, хто треба :) Недарма ж Христос говорив - "пізнайте правду, і правда вас вільними зробить". Тобто без цього пізнання - людина в якомусь сенсі поневолена.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
05 вер. 2015 09:42 #101087 від НЕкремлебот
Відповідь від НЕкремлебот у темі Борьба со злом
А ти точно знаєш що він в оригіналі по грецькі балакав?))) Бо деякі люди про іншу мову говорять...
А деякі режисери для фільмів про Христа взагалі зіставляють древнєарамейський вивчати...

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
05 вер. 2015 10:25 #101089 від 259051213422@odnoklassniki.com
Відповідь від 259051213422@odnoklassniki.com у темі Борьба со злом
Євангелія, які і увесь новий заповіт написані на грецькій мові, причому написані здебільшого очевидцями тих подій. Звичайно, сам Ісус розмовляв на єврейській\арамейській. Але імена деяким апостолам дав таки грецькі. І саме цікаве, що той "Отче наш" записаний у євангелії Матвія, єдиний книзі НЗ написаній єврейською, яка згодом була перекладена і на міжнародну грецьку. Можна дуже просто порівняти цих 4 книги (євангелія), написані дуже різними людьми, і у різний час, щоб визначити - правильно воно там чи ні.
Звичайно, можна і тут на особливості перекладу при написанні все звалити, але тоді ми ставимо під сумнів саму Біблію. Якщо ж Бог не зумів зберегти змісту слів свого Сина, аби вони дійшли до нас у незмінній формі - ну тоді у вірі в такого Бога немає змісту.
Уявляємо всю картину - Творець посилає свого улюбленого Сина, той живе більше 30 років на землі, приносить нову науку, здійснює багато могутніх діл, помирає старшною смертю, а потім хтось ставить не те що треба слово при перекладі і все пропало? Та навіть люди, створюючи якісь науки і філософії докладають величезних зусиль, щоб зберегти свою науку на протязі тисячоліть. Невже Богу це не під силу?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • cReaMeR
  • cReaMeR аватар
  • Старший учасник
  • Старший учасник
Більше
05 вер. 2015 11:23 #101091 від cReaMeR
Відповідь від cReaMeR у темі Борьба со злом
Со злом нужно бороться позитивом :cheer:

Ці користувачі подякували: odin

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • odin
  • odin аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
05 вер. 2015 13:09 #101095 від odin
Відповідь від odin у темі Борьба со злом
Міша, твої судження здаються неканонічними... Аргументи в розбіжностях в трактуванні біблії різними церквами - але то дрібниці.
А не дрібниця - на мій погляд: "гарантом" збереження християнської релігії виступає папа. Це є власне "спадкоємець" апостола Петра. І от мені здається, що що - але цю гілку Бог би точно поставив під протекцію, якби хотів зберегти не те що зміст слів свого Сина, а взагалі концепцію віри і праведності життя. Ну але всі ми знаємо (дякуючи серіалу Борджия, наприклад :) що не така вже й праведна була папська кампанія.
Ці користувачі подякували: cReaMeR

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
05 вер. 2015 20:09 #101107 від 259051213422@odnoklassniki.com
Відповідь від 259051213422@odnoklassniki.com у темі Борьба со злом
Ярик, я не про релігію писав, а про Слово Бога, його, так би мовити, лист до нас. Про "спадковість" від ап. Петра - це інша тема для обговорення, але саме основне тут те, що ніякого "збереження християнської релігії" і не мало бути. І Христос, і згодом апостоли прямо говорили про те, що після їхньої смерті почнеться відступництво, і символічний релігійний "бурян" розростеться по всій землі. Дії 20:29, 30: "...Я знаю, що, коли відійду, до вас ввійдуть люті вовки, які не будуть ніжно ставитися до отари.  І з-поміж вас самих постануть чоловіки, які будуть перекручувати правду, щоб потягти за собою учнів."
Тобто Слово, правда, звістка від Бога, залишиться. І багато людей, навіть ціною життя, берегли це Слово, аби воно дійшло до нас у незмінному вигляді. Але просто мали зявитись ті хто буде її або приховувати (як католицька церква, яка спалювала Біблії, а заодно і тих, хто їх читав), або перекручувати, наприклад заявляючи, що Біблія застаріла і незрозуміла, там переклади, трактувань багато і т.д. і т.п. (як роблять сьогодні).
Це взагалі окрема пісня з трактуваннями. Конституцію теж можна трактувати по різному, і навіть трактувати на свою користь. Але саму Конституцію це ніяк не відміняє і не скасовує. І правда, вірніше істина - вона тільки одна. Вона є, існує. І від того, що хтось її намагається приховати - вона сама по собі нікуди не зникає.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • cReaMeR
  • cReaMeR аватар
  • Старший учасник
  • Старший учасник
Більше
05 вер. 2015 20:27 #101108 від cReaMeR
Відповідь від cReaMeR у темі Борьба со злом
А как Вам песенка? :) С учетом того,что солист и основатель группы Иеродиакон Рафаил ;)

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.127 секунд
0
репостів
0
репостів