1 minute reading time
(299 words)
Українські бджоли не гудуть
В Україні стрімко зменшується популяція медоносних комах. У деяких регіонах за останні роки вимерло їх до 85 відсотків. "Врятуйте наших бджіл!" криком кричать українські бджолярі. У масовій загібелі бджіл звинувачуються пестициди, якими в Україні обробляють поля. Вбиваючи шкідливих комах, водночас вбивають і корисних.
Україна завжди була раєм для бджіл, а тепер перетворюється на пекло! Бджоли пережили навіть Льодовиковий період, але можуть не пережити панування людини. Без цих комах під загрозою опинеться вся природа, в тому числі і ми з вами. Коли ми сьогодні не врятуємо бджіл, то завтра будемо голодні.
В одному з пророцтв, що приписуються Ванзі, загибель бджіл у всьому світі була призначена на 2004 рік. Але вони почали зникати у 2006 році. І, як вважають вчені, зараз ця екологічна катастрофа досягла загрозливих розмірів.
Відомий фізик Альберт Ейнштейн, який відрізнявся геніальною прозорливістю, ще в 1940-х роках пророкував: якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього загинуть і люди. Може, і жартома сказав, а влучив у ціль. Справа в тому, що зникнення бджіл з нашої планети може посилити продовольчу кризу, що вже почалася.
Адже за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину всього обсягу продовольчих ресурсів людства. А список рослин, дерев, які не ростуть і не дають плодів без комах-запилювачів, досить великий. У нього входять: горіхові дерева, яблуні, дині, численні ягоди, цитрусові, цибуля, капуста брокколі, кабачки, квасоля, перець, баклажани, огірки, помідори, боби, кава, какао. Все найсмачніше! Більше того, корисне: з цими продуктами ми отримуємо 35 відсотків калорій, а також більшість мінералів, вітамінів і антиоксидантів.
З пестицидами, я думаю, можна впоратися. Наприклад, у Німеччині, Франції, Британії та Італії вже заборонили деякі їх види. Але зовсім без хімії не обійтися: щороку населення Землі збільшується майже на сто мільйонів чоловік. Може варто заборонити їх застосування хоча б в денний час доби, коли бджоли збирають пилок.
Коментарі