Розмір шрифту: +
1 minute reading time (294 words)

Сучасний шкільний поліглот

   

За минулі роки в українських школярів з'явилося кілька нових предметів, яких не було в навчальних розкладах їхніх батьків.

Нині діти з другого класу вивчають інформатику, а старшокласники замість трудового навчання слухають Технології, а також дізнаються про толерантність і культурні відмінності на уроці "Людина і світ".

В обов’язковій шкільній програмі є етика, естетика, екологія, основи здоров'я та оглядовий предмет для молодших школярів "Я і Україна".

А з 1 вересня 2013 року в навчальну програму п’ятикласників ввели  другу обов’язкову іноземну мову.

Отже, з кожним наступним навчальним роком, навантаження на учнів зростає і в них залишається дедалі менше часу на відпочинок. А без повноцінного відпочинку, як застерігають медики, дитина не здатна нормально засвоювати навчальний матеріал. По-друге, малоймовірно вивчити англійську чи іншу мову за три роки так, щоб у п’ятому класі паралельно й успішно опановувати іншу іноземну. До речі, чимало моїх однокласників радянської школи не змогли на шкільному рівні вивчити одну обов’язкову іноземну за 6 років — з 6-го по 11-й класи і у своїх анкетах, автобіографіях пишуть: - німецьку читаю і перекладаю зі словником. У радянській школі вчителі іноземних мов робили наголос на граматику і мало уваги приділяли навичкам спілкування. Така тенденція у відносно закритій для світу Україні зберігається досі, адже школярам бракує належного мовного середовища, щоб закріплювати свої навички.

Але чи означає розмаїття нових дисциплін, що українська освіта встигає за стрімким розвитком знань і що одинадцять  проведених за партою років справді допоможуть  дітям краще пристосовуватися до життя? Відповідь на це запитання дасть життя.

Як на мене, сучасному школяру потрібно прищеплювати навички поводження в суспільстві. Ми часто вміємо поводитися з технікою і знаємо певні технології, але залишаємося безпорадні в питаннях взаємин між людьми.

І все ж таки, освіта  повинна  передбачати  не просто "я знаю". Внаслідок справжньої освіти, а не її імітації, має відбуватися зміна особистості.

12 ЗАКОНІВ КОСМОСУ
Их незабыть никогда!
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будь першим хто залишить коментар.
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
Вівторок, 05 листопада 2024

0
репостів
0
репостів