Розмір шрифту: +
3 minutes reading time (600 words)

Що ми п'ємо

 

Яке б не було літо, прохолодне чи спекотливе, а пити все одно хочеться більше. Що ми п'ємо? Вибераємо на ходу  різнокольорові пляшки в кіосках, бігаємо до кавових автоматів на роботі або вживаємо виключно чисту воду в потрібному обсязі ... Спробуємо розібратися.

ВОДА

В народі говорили: «спокій п'є воду, а занепокоєння - мед». Коли ми нервуємо, нас тягне на солодке, а даремно - потрібно пити воду. Чиста вода - це найкраще пиття для всіх сезонів, віків і настроїв. Півлітра води покращує обмін речовин на 30%. Тому вода сприяє скиданню зайвої ваги. Спробуйте починати день зі склянки води натщесерце. Сніданок - через півгодини. І далі весь день привчайте себе до води, випиваючи по склянці кожні 2-3 години (приблизно). Ви відчуєте себе набагато краще: голова світла, тіло легке, а головне, через деякий час з подивом зрозумієте, що панічний голод кудись відступив. Особливо ввечері. І вам вже зовсім не хочеться бігати до холодильника кожну хвилину.

Якщо пити прохолодну воду, організм буде витрачати багато енергії, щоб її нагріти. Це теж призводить до спалювання зайвих калорій. Вода оздоровлює шкіру, вже через тиждень-два стан шкіри поліпшиться, зникне сухість на обличчі, руках та підошвах. Збільшенням (а не зменшенням) кількості рідини лікують набряки: нирки, отримуючи вдосталь води, перестають утримувати її в організмі. Поліпшується настрій - вода є потужним тонізуючим засобом, адже не дарма її пропонують людині, котра переживає стрес.

Вчені таємниче, як би соромлячись, припускають, що вода лікує всі хвороби, аж до ракових пухлин. Це поки неможливо довести. Але довіряти можна. Фахівці радять: якщо людина скаржиться на нездоров'я, зверніть увагу на те, що вона  п'є. Чи не зловживає кавою, газованими напоями, і, нарешті, чи п'є вона  достатню  кількість води взагалі. Адже вода - найкращий абсорбент, вона жене з організму токсини. Основною причиною, чому втамовувати спрагу потрібно водою, і нічим іншим: природа не передбачила, що людина буде пити що-небудь, окрім води. Все інше за своєю структурою нам не дуже підходить. Особливо напої з хімічними добавками. Будь-який такий напій - стрес для організму. Однак надлишок води теж шкідливий: організм слабшає як після потужного алкогольного сп'яніння, обмін речовин сповільнюється. Такий ефект - звичайно, нетривалий, можна випробувати, об'ївшись, наприклад, кавунів. Також надлишок води вимиє з організму не лише токсини, але і водорозчинні вітаміни. Здоровій людині цілком достатньо 2-3 літра води на день (не враховуючи супи, овочі і фрукти, що містять «приховану» воду).

Коли краще пити? Запивати відразу можна тільки суху або жирну їжу. Все інше запиваємо не раніше, ніж через півгодини після їжі, щоб не розріджувати шлунковий сік, не заважати засвоєнню.

Яку воду пити? Джерельну, фільтровану або бутильовану, якщо ви впевнені у фірмі-виробнику. Найкращою для пиття вважається джерельна і артезіанська вода. Річкову воду теж вживають для пиття після її очистки. Вода з домішками органічних речовин, в яких можуть розвиватися мікроби,  непридатна не тільки для пиття, а й для цілого ряду інших цілей. Оскільки природна вода не буває цілком чистою, то у більшості випадків для безпосереднього вжитку вона непридатна. Тому її попередньо піддають очищенню як від механічних домішок, так і деяких розчинених солей, а інколи і від усіх сторонніх речовин. Характер очищення води залежить від того, для якої мети її використовують. Воду з пляшок кип'ятити не потрібно: при кип'ятінні змінюється структура води, вона стає "мертвою", оскільки відбувається випаровування кисню та змінюється її структура. Та й незрозуміло, навіщо  витрачати гроші на бутильовану воду, щоб потім її злісно вбити. Після кип'ятіння водопровідної води ми маємо також поганий результат,так як в ній присутні дрібні механічні частинки випавших солей, солі важких металів, хлор. Деякі люди хваляться, що після вживання некип'яченої води з-під крану у них немає ніяких проблем. Поки що ні. Важкі метали накопичуються в організмі не один рік, і вони ще проявлять себе у всій красі. 

Чому варто споживати часник
Віщі прикмети
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будь першим хто залишить коментар.
Вже зарегистрированны? Увійти на сайт
П'ятниця, 22 листопада 2024

0
репостів
0
репостів