Електромагнітний клапан EVRAT: види, особливості та застосування
Компанія Danfoss (Данія) виробляє компактні та економічні електромагнітні клапани, які широко потрібні в різних сферах промисловості. Серія EVRAT, як і електромагнітний клапан CSV різних модифікацій з різною пропускною здатністю, застосовується в холодильних установках, які використовують як холодоагенти аміак або рідини, що містять фтор. Купити EVRAT можна у вигляді окремих комплектуючих – корпуси, котушки, фланці.
Види пристроїв
Серія електромагнітних клапанів EVRAT включає 3 модифікації пристрою:
- EVRAT 10;
- EVRAT 15;
- EVRAT 20.
Розрізняються моделі пропускної спроможністю (Kv). Всі ці модифікації забезпечені шпинделем для керування пристроєм вручну, що розширює можливості керування – ручне та автоматизоване.
Особливості
Особливістю конструкції електромагнітних клапанів серії EVRAT є наявність допоміжного витягу, а також:
- здатність працювати з усіма негорючими холодоагентами, включаючи аміак (R717), фторвмісними (HCFC, HFC) та неагресивними газами та рідинами залежно від ущільнювальних матеріалів;
- оснащеність тефлоновою прокладкою, що забезпечує надійне ущільнення клапанного сідла;
- надання невеликого гідравлічного опору потоку;
- можливість відкриватись при нульовому перепаді тиску;
- здатність працювати з різними стандартними котушками виробництва Данфосс.
Ще однією відмінністю клапанів EVRAT є їх здатність відкриватися і залишатися в положенні «відкрито» при різниці тиску 0. Крім того, пристрій застосовується в широкому температурному діапазоні робочих середовищ від -40 до + 105°С.
Технічна характеристика
Електромагнітний клапан EVRAT має сервопривід, з котушкою і з «плаваючою» діафрагмою. У центрі її розміщується дросельний вузол пілота, що виготовляється з нержавіючої сталі. Пластина пілотного клапана виконана з тефлону і кріпиться до осердя котушки.
Коли котушка знеструмлена, основний дросельний вузол і дросельний вузол пілота закритий. У такому положенні їх підтримує вага сердечника, сила стиснення пружини та різниці тиску між вхідним/вихідним каналами.
При подачі напруги на котушку осердя втягується магнітним полем і відкриває дросельний вузол пілота. При цьому простір над діафрагмою поєднується з вихідним каналом клапана, за рахунок чого тиск над мембраною стравлюється.
Різниця тиску між вхідним і вихідним патрубком зміщує діафрагму від дросельного вузла основного клапана, повністю відкриваючи шлях струму робочого середовища. Для тиску в 0 бар і використовуються клапани EVRAT. Їх характеризують:
- умовний прохід Ду (мм) – 3–25,4;
- номінальна витрата Ку (м3/год) – 0,23–25;
- температура робочого середовища (°С) – -40…+105;
- max робоче P (бар) – 42;
- клас захисту – IP67.
Продуктивність (Qe, кВт) залежить від характеристик робочого середовища – Т°С, стану речовини (рідина, пара, газ).
Механізм ручного відкриття/закриття EVRAT 10, 15, 20 призначений лише для активації пристрою під час випробування холодильної системи під тиском.
Асортимент продукції
У нас також є датчики тиску, перетворювачі часоти, щитове обладнання та багато іншого.