Аналіз ніші та SEO-аналіз конкурентів

Що таке аналіз ніші та конкурентів

Якщо ви хочете просувати свій сайт, бажано оцінити, яка ситуація склалася в інтернет-просторі в тій ніші, в якій ви працюєте. Проаналізувати нішу – це провести аналіз сайту конкурентів, аналіз посилальної маси конкурентів, які пропонують схожі товари або послуги, визначити попит і рівень конкуренції сайтів у пошуковій видачі. SEO-аналіз ніші важливо проводити до початку просування сайту, коли ще йде процес планування робіт з його просування. Це потрібно для того, щоб найбільш правильно оцінити, яка стратегія просування підвищить рейтинг сайту в пошуковій видачі, а також допоможе збільшити відвідуваність і зростання покупецького попиту.

Для чого потрібен аналіз ніші?

Аналіз ніші та SEO-аналіз конкурентів допомагає оцінити, які особливості є у цільової аудиторії та оптимізувати сайт для неї. А також дає можливість проаналізувати дії та стратегії найсильніших гравців у вашій ніші, визначити який тут рівень конкуренції і оцінити в яких каналах у вашого бізнесу найбільший потенціал просування.

Яку інформацію потрібно зібрати під час аналізу ніші?

 1. Потрібно визначити ключові слова, які найчастіше використовуються у вашій ніші. Тобто скласти список слів, які користувач вводить у пошукові запити, щоб знайти ваш сайт або продукцію, яка на ньому представлена. Ці слова або семантичне ядро збирають для того, щоб зрозуміти інтереси цільової аудиторії, продумати структуру сайту та додати потрібні ключові слова в тексти на сторінках сайту.
 2. Аналізуємо семантику. Тобто за допомогою спеціальних інструментів аналізуємо, які тексти зараз є на вашому сайті. Чи включають вони в себе всі ключові слова і як ці слова розподілені по сайту.
 3. Провести аналіз сайтів конкурентів, які були найкращими у видачі. Це дозволяє визначити, що було успішним у ваших конкурентів, а що ні, і не повторювати їх помилок при створенні стратегії просування вашого сайту. Також аналіз конкурентів, які знаходяться в топі, потрібен для визначення рівня конкуренції та визначення ціни просування у ТОП пошуку.
 4. Знайти швидкоростучі сайти за останні 12 місяців. Можливо, це ваші майбутні конкуренти, про яких ви не знали. Аналізуємо їх стратегію розвитку, визначаємо, що дало такий ріст.
 5. Детально аналізуємо зворотні посилання (посилальний профіль), тобто наявність активних гіперпосилань на вихідний інтернет-ресурс. Наявність зворотних посилань є одним із найголовніших факторів ранжування сторінок вашого сайту в пошукових системах. Зазвичай такі посилання розміщують у тематичних форумах, блогах, каталогах тощо. Якщо їх немає або мало, потрібно поставити собі завдання по їх розміщенню.
 6. Аналізуємо структуру і внутрішню оптимізацію сайту. Проводимо його SEO-аудит.
 7. Збираємо інформацію про продукт або послуги, які ви пропонуєте. Слідкуємо кількість пропозицій на ринку, ціни конкурентів, визначаємо ваші переваги, а також відзначаємо цікаві ідеї, які могли б сприяти просуванню вашого продукту.

Відповіді на які питання маємо отримати під час аналізу ніші:

 1. Які стратегії просування в Інтернеті використовують ваші конкуренти? Відстежуємо актуальні тенденції в ніші. Виходячи з цієї інформації, визначаємо найуспішніші стратегії просування та маркетингові заходи ваших конкурентів, а потім для свого ресурсу плануємо стратегію просування.
 2. Що відрізняє вас від конкурентів? Потрібно чітко сформулювати, які ваші переваги перед конкурентами. І будувати свою маркетингову стратегію так, щоб їх підкреслити.
 3. Які сильні та слабкі сторони є у вашого сайту? Фактично потрібно буде провести SWOT-аналіз вашого Інтернет-ресурсу. Визначити сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, які існують на сьогоднішній день. Проаналізувати, які дії дадуть вашому ресурсу перевагу. Визначити, яким каналам просування зараз віддати пріоритет. Визначити потенційні точки зростання для вашого бізнесу.
 4. Який обсяг трафіку ви можете привернути на свій сайт? Потрібно спрогнозувати, скільки унікальних відвідувань може бути у вашого сайту за місяць, після проведення його SEO оптимізації та підвищення рейтингу сайту в пошуковій видачі.
 5. Який бюджет необхідний для підвищення трафіку на вашому ресурсі? Визначаємо планову вартість проведення SEO оптимізації сайту, запуску контекстної або банерної реклами, купівлі реклами у блогерів та інших маркетингових заходів. Також визначаємо доцільність використання кожного з каналів реклами.
 6. Яка буде ефективність просування сайту в даній ніші? Потрібно прорахувати можливу ефективність вашого ресурсу. Тобто спрогнозувати яке збільшення відвідувань та продажів ви очікуєте і які витрати для цього потрібні.
 7. У які терміни можна очікувати результат? Просування сайту це не швидкий процес. Але аналіз ніші дозволяє точно визначити, скільки часу займе кожен з етапів просування.

Типи аналізу ніші

Існують два типи аналізу ніші: аналіз нової та поточної ніші.

Аналіз нової ніші

У цьому випадку ваше завдання визначити, що відбувається на обраному вами ринку. Скільки гравців у цій ніші і наскільки вони сильні. Потрібно зробити висновки, які у вас перспективи в даному напрямку, а також прогнозувати, які ресурси знадобляться для досягнення запланованого результату.

Правильно проведений аналіз зможе дати відповідь на питання — наскільки великий ризик починати проект у даній ніші, які плануються витрати і який буде термін окупності вашого проекту.

Аналіз поточної ніші

При аналізі поточної ніші ви знову визначаєте своє місце і частку на ринку, аналізуєте своїх конкурентів, визначаєте, хто з конкурентів збільшив або втратив свою частку на ринку і чому, відстежуєте появу нових гравців. Бажано, щоб аналіз ніші проводила стороння компанія, тоді ви отримаєте більш об'єктивну картину. Адже погляд збоку на ваш бізнес часто допомагає виявити недоліки, які ви упускаєте, і в кінцевому підсумку допомагає генерувати більше пошукового трафіку.

Що ми отримуємо, проводячи аналіз ніші

 1. Аналіз дозволяє побачити з чим доведеться працювати комплексно (трафік, рівень конкуренції, використовувані канали просування тощо).
 2. Можемо визначити, що працює для досягнення результату, а які стратегії просування не дають трафіку або не окупають себе.
 3. На основі отриманих великих даних (Big Data) формуємо більш ефективні методи просування свого ресурсу.
 4. Виходячи з поставлених завдань, створюємо поетапну стратегію просування сайту. Формуємо бюджет.

Заздалегідь проведений аналіз ніші підвищує ймовірність вибору правильної стратегії для просування вашого сайту, дозволяє точніше визначити витрати і терміни окупності проекту, а також допомагає проаналізувати сайти конкурентів, їх наповнення та дії на ринку та виявити нових гравців на ринку.

0
репостів
0
репостів