Дизайн інтер'єру офісу не буде вважатися повним, якщо в ньому немає шаф для збереження документів. Дизайнери розробляють різноманітні моделі в різних кольорових гамах, що дає можливість включити їх в інтер'єр кожного офісу. Основним матеріалом для виконання шаф є дерево або метал.

Але здебільшого перевагу віддають металу, шафи з цього матеріалу документів призначаються для розміщення різних речей, які потрібно зберігати в компанії. Перш ніж, робити покупку предмета з металу в свій офіс, потрібно врахувати його вид.

Для збереження секретних документів, найкраще купити вироби з замком. При покупці потрібно зробити перевірку міцності замку. Конструкція предметів з металу може бути різною: архівні, бухгалтерські, для картотеки. Залежно від виду розташовуються полки і висувні ящики.

Бухгалтерські шафи більш надійні, ніж архівні. У них застосовується більш товстий матеріал і кращий захист. Виробництво таких виробів здійснюється з листової сталі товщиною 2 мм. Архівні предмети виготовляються з більш тонкої листової сталі і на них ставляться прості замки.

Вони бувають зварні та розбірні. У них встановлюється відсік, який закривається окремо - трейзер. Офісні шафи плануються з полками так, щоб туди змогли розміститися документи формату А4. Окремі полки вміщають креслення або диски. У цих моделях є різні роздільники, лотки для паперів, різні підставки.

Основний плюс офісної шафи з металу - це його довговічність і надійність. На відміну від дерева, метал найбільш стійкий до зовнішніх впливів і навантажень. Тому він прослужить довгий час. Крім того, окремі компоненти, в разі поломки, легко можна замінити.

Іншою перевагою шафи з металу є його різна конфігурація і колір. При виникненні необхідності в переплануванні офісу, його легко можна буде переконструювати. Дизайнери випустили безліч шаф сучасного типу. Їх навіть купують для одягу

Найчастіше металеві вироби фарбуються в тон фірмового стилю компанії. Для гарного зовнішнього вигляду шафи з металу фарбуються порошковою фарбою. Така фарба - зносостійка, і тим самим підвищує термін служби меблів.

Вартість металевих шаф може бути трохи вище, ніж у виробів з ДСП. Але якщо враховувати термін служби металу, а також екологічність, то перевага буде на боці меблів з металу. Шафи розраховані для збереження великих обсягів документації, а навантаження на полицю допускається до 60 кг.

Архівні шафи оснащені ключовими замками, що дасть гарантію на збереження документів і цінних паперів. При закриванні дверей застосовуються зручні магнітні засувки. Крім того, встановлюються пластикові втулки і металеві ригелі, що дозволяє забезпечити безшумне застосування моделі. При виборі меблів потрібно звернути увагу на міцність, стиль, інтер'єр вашого офісу.