28 серпня 1937 була заснована компанія Toyota - на даний момент, найбільший виробник автомобілів для всієї Азії, та й не тільки для неї. Але шлях компанії був досить тернистим.

Через те, наприклад, що початок двадцятого століття був для Японії вкрай складним періодом - ресурсів мало, амбіцій багато, в технологіях відставання, але при всьому цьому - «почуття обраності» і бажання знайти «свій унікальний шлях». І все це активно вплинуло на становлення першої реально успішної компанії, що займається виробництвом чисто японських автомобілів. Ну і звичайно всім відома знаменита японська якість, автомобілі потребують лише іноді заміну певних деталей https://japan-cars.com.ua/cars/toyota/, а так вони служать своїм власникам десятиліттями.

Історія компанії Toyota

1924 рік. Сакіті Тойода винаходить нову модель ткацького верстата, який автоматично зупиняється, якщо десь в процесі трапляється збій. За японськими мірками - неймовірне нововведення, що претендує на загальну повагу. Але повага повагою, а їсти хочеться, тому крім власного виробництва, було вирішено продати ідею «західним гайдзинам». За непогані, як на ті часи, гроші.

Але у цього рішення була ще одна причина - справа в тому, що син Сакіти - Кіітіро Тойода, в 1929 році активно їздив по Європі і вивчав автомобільну промисловість. Але на організацію власного виробництва потрібні були гроші, так що продаж патенту дозволив вирішити цю проблему і зосередитися на налагодженні виробництва. У 1934 був створений перший чисто японський двигун, а в 1935 - повноцінні автомобілі, правда, частково скопійовані з Доджа і Шевроле.

Але поки все це було на базі Automatic Loom Works, що займалася все тими ж ткацькими верстатами. Тому було прийнято рішення заснувати нову компанію - Toyota Motor Co., Ltd, що займається виключно автомобілями.

До речі, ви помітили зміну назви? Це було потрібно по чисто символічним причин. Це для нас, гайдзин, можна одну букву поміняти і все нормально, а сувора японська катакана зажадала досконалого нового написання. Яке виявилося вкрай вдалим з точки зору символізму - 8 рисок, які використовуються для написання, відсилали до цифри 8, яка для японців є доброю прикметою. І, знаєте, так і сталося.

Тойота пережила і Другу світову з її кризою і демілітаризацію Японії, і громадську депресію, і спад виробництва, і багато чого ще. І досягла немислимих висот - виробництва більше ніж у General Motors, а також практично повного контролю над ринком автомобілів у своїй країні - понад 40 відсотків японців обирають саме Toyota.

Стан справ на даний момент

Toyota - мабуть, одна з небагатьох автомобільних компаній, яка ніколи не бувала в повноцінній кризі. Та й збитків там практично ніколи не було - окрім 1950 року і 2009, який теж виявився досить складним.

Також компанія намагається йти в ногу з часом, виготовляючи гібридні автомобілі та електрокари. Навіть про безпілотники вже мова заходить.

Більш того, компанія навіть брала участь у Формулі-1. Правда, не дуже успішно. На жаль, японська техніка хоча і надійна, але досить проста і надмірно функціональна, а для гонок це скоріше мінус, ніж плюс. Так що в 2009 році Toyota офіційно відмовилася від подальших виступів в гонках. Це стосувалося як Формули-1, так і різних ралі.