Акне: діагностика, лікування та догляд за шкірою acnemy
Поява прищів на обличчі - завжди дискомфорт, який хочеться усунути якнайшвидше. Часто власники вугрових висипів не підозрюють, що звичайні косметичні засоби лише маскують проблему і є неефективними, а тим часом акне переходить у хронічний стан. Лікування прищів включає як внутрішню терапію, так і зовнішню https://www.beauty-systema.com/product-attribute/brand/acnemy/. Як правило, цим займається лікар дерматолог, який не тільки діагностує акне, а й допоможе скласти план лікування, підібрати препарати, косметику, розповість як правильно доглядати за шкірою, аби уникнути рецидиву.
Як діагностують акне?
Візуально лікар дерматолог зможе визначити чи є у пацієнта акне, а також встановити, яка у нього стадія. Від того залежить, які косметичні засоби і яких виробників https://www.beauty-systema.com/brandy/ лікар зможе призначити для лікування. Окрім того, діагностувати вугрову хворобу допоможуть:
- поверхневий огляд шкіри для встановлення типу ураження вуграми;
- дані про симптоми, давність висипу;
- аналіз вживання ліків, які людина приймає чи приймала;
- історія сімейних хвороб, які розкажуть про генетичну схильність;
- лабораторні дослідження.
Причиною виникнення акне можуть бути і гормональні порушення, які впливають на сальні залози, і порушення функцій підшлункової залози. Крім того, у підлітків часто вугрові висипи з'являються на фоні активного переходу від дитинства до дорослого життя. Саме тоді робота сальних залоз надто активна, пори розширюються, закупорюються та запалюються. Найчастіше страждає шкіра обличчя, шиї, спини та грудей. Тож, вчасна діагностика та лікування здатні побороти акне раз і назавжди.
Особливості лікування
Основна увага при лікуванні вугрового висипу полягає не тільки на усуненні причин його виникнення, а й ефективному загоєнні запалень, попередження виникнення нових та не дати утворитися рубцям. Спеціальні ліки, дієта та косметичні засоби https://www.beauty-systema.com/ допоможуть знизити вироблення шкірного сала, позбавитись бактерій, які спричиняють запальні процеси у фолікулах.
Лише кваліфікований лікар може призначати ліки, які потрібно приймати всередину, те ж саме стосується лікування шкіри ззовні. Так, дерматолог може призначити на шкіру:
- засоби на основі бензоїл пероксиду, який має виражений бактерицидний ефект, зменшує вироблення шкірного сала;
- місцеві антибіотики, які застосовують в комплексі з іншими препаратами;
- ретиноїди, відомі своїми лікувальними властивостями при акне як при лікуванні вугрів, так і при усуненні рубців;
- засоби на основі саліцилової кислоти, сірки для покращення кольору шкіри, запобігання утворенню чорних точок.
Косметичні засоби, як правило, випускаються у формі гелів, порошків, лосьйонів, тоніків, пінок, мила, кремів, сироваток, масок. Не дієві засоби підходять для людей, наприклад, з чутливою шкірою і можуть мати побічні ефекти. Тож, обов'язково усі препарати наносити та приймати виключно під наглядом лікаря, а заплановані процедури на шкірі варто з ним узгоджувати, аби уникнути небажаних реакцій на шкірі.
Коли акне позаду, важливим етапом відновлення шкіри є лікування постакне. Дерматолог може рекомендувати лазерну терапію, хімічний пілінг, введення кортикостероїдів, ін'єкційні методи лікування та радикальний метод - хірургічний. При цьому важливо оберігати шкіру від сонця, використовуючи засоби з SPF, адже більшість косметики містить речовини, які не варто поєднувати з сонячними ваннами, запобігаючи утворенню пігментних плям.
Таким чином, якщо у вас є акне, то варто не тільки звертатися до спеціалізованого лікаря, а й вибирати лише якісну косметику. Дотримання рекомендацій лікування, догляду за шкірою допоможуть позбутися вугрів, уникнути утворення шрамів. А професійні засоби зроблять це якісно, адже головне у лікуванні - ефективність та результат.