Багато хто задається питанням - що таке міцелій грибів? Він виглядає як тонкі ниточки, які пронизують субстрат. Міцелій гриба - компонент, без якого неможливе зростання грибного тіла.

Його можна в літню пору висаджувати у відкритому грунті. У зимовий же час міцелій гриба висаджують в закритому приміщенні. 

Зрозуміло, в даному випадку мова йде про тих, для кого вирощування грибів є радше хобі, ніж роботою. Якщо ж ви вирішили зайнятися виробництвом грибів, то до цього процесу доведеться підходити набагато серйозніше.

Міцелій різноманітних грибів можна виростити самому, а можна купити у того, хто давно вже займається виробництвом грибів. Міцелій гриба продають найчастіше упаковками. Міцелій гриба, щоб він краще зберігав свої властивості, повинен бути герметично запаяний, найкраще - в поліетиленові пакети з напаяними мікропористими мембранами.

Такий вид упаковки дозволяє зберігати міцелій гриба найдовше. Іноді міцелій гриба упаковують в пакети з крафтового паперу або банки з ватно-марлевою пов'язкою. Ці способи упаковки є менш бажаними. Якщо ви вирішили придбати міцелій гриба, для початку з'ясуйте який саме міцелій гриба пропонує до продажу той чи інший виробник https://agro-market.net/catalog/cat/mitseliy_gribov/.

Міцелій гриба підрозділяється на два види - зерновий та субстратний.

Зерновий міцелій гриба коштує дешевше і є більш передбачуваним в плані майбутнього врожаю.

Субстратний міцелій гриба вважається більш високоврожайним, однак, за відгуками фахівців, набагато менш передбачуваний.

Міцелій гриба - взагалі компонент дуже важливий. Це те, від чого помітно залежить якість майбутнього врожаю. Тому купувати його треба у відомих вам виробників.

Міцелій гриба можна вирощувати і вдома, в підвалі, на дачі. Він вимагає дотримання певних умов вирощування і зберігання.

Якщо ви вирішите придбати цю розсаду, то покупку найкраще здійснювати незадовго перед посадкою. При цьому перевезення і доставка його повинна здійснюватися з урахуванням деяких моментів.

По-перше, перевозити міцелій гриба слід в автомобілі, в якому можливо встановити постійну низьку температуру. Перевезення повинне здійснюватися при температурі не вище +2 +3 градусів за Цельсієм. В іншому випадку міцелій гриба може втратити частину своїх властивостей.

По-друге, якщо покупка була здійснена задовго до початку посадкових робіт, то міцелій гриба потрібно заморозити, помістивши його в холодильник з постійною температурою -20 градусів за Цельсієм. Після того, як ви дістанете міцелій гриба з холодильника, він якийсь час буде перебувати в стані спокою, а потім почне вегетувати.