Якщо вам набридло крутити болти вашого автомобіля вручну, то вирішити цю проблему допоможе автомобільний гайковерт. Однак тут виникає інше питання: який саме пристрій вибрати, щоб отримати необхідний функціонал і не переплатити?

Перед тим, як визначитися з вибором, ви повинні чітко розуміти:

 • з якими болтами вам доведеться мати справу;
 • як часто ви збираєтеся використовувати гайковерт.

Ці два пункти тісно пов'язані між собою і часто істотно обмежують один одного. Наприклад, якщо потрібен професійний гайковерт з високим крутним моментом, то навряд чи вам підійде бездротовий пристрій.

Визначтеся з болтами

Отже, перед тим, як вибирати автомобільний гайковерт, визначитеся, з якими болтами вам доведеться працювати.

Багато автолюбителів своє втручання в організм «сталевого коня» обмежують заміною коліс. Якщо ви один з них, вам цілком може підійти бездротової гайковерт з мінімальною кількістю насадок.

Мінуси бездротового пристрою:

 • час роботи обмежено ємністю батареї;
 • відносно невисокий крутний момент.

Для тривалого використання краще брати гайковерт, який працює від прикурювача, або безпосередньо від акумулятора. Ще один варіант - пристрій, що працює від розетки.

Ну, а якщо ви збираєтеся займатися ремонтом автомобілів професійно, найкраще витратитися на пневматичний автомобільний гайковерт. Пневматичний гайковерт — спеціалізоване обладнання, де з його застосуванням збільшується продуктивність праці за вищої якості виконуваних робіт. Безсумнівно, без застосування компресора, гайковерт працювати не буде. 

Головна перевага пневматичного гайковерта - він може мати високий крутний момент, що необхідно, наприклад, при ремонті вантажівок.

Гайковерт або ключ

Перш, ніж купувати, автомобільний гайковерт подумайте, чи дійсно він вам потрібен. Як правило, автоматичні пристрої купують в наступних випадках:

 • щоб заощадити час при великих обсягах роботи;
 • для роботи зі «складними» болтами і гайками (сильно затиснутими, великими, або заржавілими);
 • особисті обставини (наприклад, стан здоров'я не дозволяє відкручувати болти вручну).

Скільки коштують автомобільні гайковерти

Найдешевший китайський гайковерт обійдеться вам менше, ніж в тисячу гривень. Якщо ж говорити про якісний товар, то, наприклад, на сайті stylus.ua німецький Makita 6906, що видає 588 Нм крутного моменту, коштує 21 524грн.

При покупці гайковерта варто звертати увагу на такі характеристики:

 • обертаючий момент;
 • джерело живлення;
 • кількість і розміри головок;
 • швидкість обертання;
 • країна виробництва.

Звертайте також увагу на те, де розташований перемикач реверсу. Найбільш зручний варіант, коли хід можна перемикати однією рукою.

Ще один важливий нюанс - розмір патрона гайковерта. Його потрібно мати на увазі при покупці нових головок. І взагалі на головки теж варто звернути окрему увагу. Якщо виріб буде з неякісного металу, ви не лише втратите дорогоцінний час та кошти на їх заміну, але можете пошкодити або заклинити якусь деталь при ремонті автомобіля.

Сподіваємось наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір і інструмент радуватиме вас довгі роки. Хоча безсумнівно в руках умілого майстра будь який засіб ремонту перетворюється в ідеальний.