Які нюанси потрібно знати при купівлі квартири на вторинному ринку
Вторинний ринок житла завжди має пропонує велику кількість варіантів нерухомості, на кожен з яких знайдеться свій покупець. У більшості випадків пошук найкращої пропозиції справді не передбачає великої кількості зусиль. Однак саме те, що даний сегмент ринку представлений вторинною нерухомістю і створює певну кількість нюансів при виборі, про які варто знати. А шукати найкращі новобудови у Львові варто шукати на DOM.RIA.
Потенційні проблеми з квартирою із вторинного ринку житла
Перш за все, придбання квартири на вторинному ринку може передбачати наступні проблеми:
- власником квартири може виявитись недієздатна особа, родич якої й буде продавати житло, навмисно приховуючи цей факт;
- у житлі можуть бути прописані неповнолітні діти, яких не можна буде звідти виписати, коли квартира перейде у власність нового господаря;
- квартира може належати одразу кільком власникам і для коректної передачі її у нову власність потрібно буде узгоджувати продаж із кожним з них;
- на житло може бути накладений майновий арешт, що унеможливлює його експлуатацію.
Нескладно помітити, що більшість потенційних проблем із житлом базується на доброчесності продавця. Саме його відкритість перед покупцем і потребує особливої уваги.
Перевірка об’єкту
Одним з найбільш пріоритетних завдань, які стоять перед потенційним покупцем квартири, є визначення того, хто ж насправді є власником квартири. Потім потрібно перевірити особу на предмет відносин із законом. Участь у судових процесах або місце у реєстрі боржників може бути доволі тривожним сигналом.
Наступним етапом має бути перевірка документів на квартиру. Важливо вимагати виключно оригінали документів та звернути особливу увагу на технічний паспорт, який відобразив би реальну ситуацію із квартирою та дозволив виявити потенційні неузгоджені перепланування. Також не зайвим буде скористатись Реєстром судових рішень та ЦНАП для виявлення судових суперечок та кількості людей, прописаних у квартирі відповідно.
Підписання договору та передача грошей
Якщо квартира справді цілком відповідає заявленій інформації, можна переходити до закріплення угоди. Важливо пам’ятати, що договір купівлі-продажу має обов’язково перевірятись юристом, оскільки недобросовісний продавець може прописати мілким шрифтом достатньо невигідні умови для нового власника. У документі повинні бути прописані усі можливі нюанси, пов’язані з даною квартирою.
Переведення грошей повинне відбуватись виключно у гривні та через український банк. Крім того, краще не зважати на потенційні пропозиції зекономити та одразу же заплатити податок, що накладається на угоди подібного характеру.
Скориставшись даними порадами, придбати гарну квартиру на вторинному ринку буде значно легше.