real 1593618673Критики давно називають електронні сигарети способом привернути увагу підлітків і молоді, а також людей інших вікових категорій до шкідливої звички паління. У той же час представники індустрії неодноразово відзначали, що дотримуються повного комплексу заходів задля недопущення популяризації цієї культури серед неповнолітніх. Переконатися в тому, що жоден поважаючий себе продавець не стане продавати товари даної категорії підліткам можна, зайшовши в будь-який вейп-шоп у Львові https://cloudfall.com.ua/, або будь якому іншому місті.

Як би там не було, але критика з цього приводу не вщухає вже давно, проте американські вчені нещодавно провели дослідження, яке дозволяє інакше поглянути на ситуацію і навіть визнати вейпінг в якійсь мірі корисним, оскільки він дійсно рятує мільйони людей від ще більш шкідливих пристрастей.

Фахівці Національного центру статистики охорони здоров'я США (NCHS, CDC) провели дослідження, в рамках якого встановили, що переважна більшість користувачів електронних сигарет є колишніми курцями тютюну. За твердженням вчених, на даний момент використання вейп-девайсів стабілізувався серед дорослого населення, що також є вкрай важливим для загального сприйняття даної культури.

Так, згідно з проведеним опитуванням, 3,2% дорослих людей у віці 18 і більше років регулярно заявляли про те, що використовують вейп-пристрої. Точно такий же відсоток людей був зафіксований в далекому 2016 році. Крім усього іншого, майже 15% опитаних громадян відзначили, що хоча б раз пробували використовувати електронні сигарети, що більш ніж на 1% вище, ніж за підсумками попередніх досліджень. Але найголовніший результат цього дослідження полягає в тому, що більшість дорослих респондентів, хто кинув палити заявили, що використовували для цього саме електронні сигарети.

Крім усього іншого, багато хто з них повідомив вчених про те, що йому вдалося відмовитися від згубної звички тютюнопаління менше року тому. Так, 25,2% респондентів зазначили, що використовували електронні сигарети при відмові від тютюну на постійній основі, ще понад 57% з них зазначили, що лише іноді вдавалися до допомоги вейпінга.

Завдяки цим опитуванням фахівці з CDC зуміли підтвердити колишні висновки своїх колег, які стверджували, що переважна більшість вейперів не є залученими до цієї тенденції людьми, а саме колишніми курцями, які вибирають менш шкідливий спосіб доставки нікотину в організм і навіть намагаються за допомогою електронних сигарет позбутися шкідливою і в якійсь мірі небезпечної звички.

Тим часом, визнають в організації і той факт, що зберігається проблема популяризації вейпінга серед підлітків. Відзначається, що в порівнянні з колишніми роками рівень темпів приросту популярності вейпінга серед осіб молодше 18 років зріс. Однак разом з цим, підкреслюють дослідники, істотно скоротилася чисельність підлітків-курців. Окремі експерти з посиланням на незалежні дослідження навіть відзначають, що в міру зростання популярності електронних сигарет в США, підлітки-курці в день викурювали значно меншу кількість звичайних сигарет.

Авторизація